Návštěvníci autokina si užili třicítku českých, ale i zahraničních filmy. „Na své si přišli milovníci pohádek, animovaných filmů, komedie hudebních, akční a krimi filmů až po horory. Úplně poprvé byla součástí programu také projekce filmu určeného speciálně pro návštěvníky se sluchovým postižením. Konkrétně se jednalo o americký film Yesterday,“ přiblížil mluvčí dukovanské elektrárny Jiří Bezděk.

Kdo by namítal, že zaoblená chladící věž divákům zkreslila výsledný dojem, byl by na omylu. „Výsledný obraz byl prakticky nezkreslený. Navíc si ho diváci mohli užít na šířce přes šedesát metrů a byl vidět na několik kilometrů,“ vyzdvihl Bezděk a dodal, že šlo o jednu z největších filmových projekcí v Evropě a pravděpodobně i na světě.

Technika v jiném světle

„Ukazujeme, že nejsme ‚jen‘ elektrárna. Jsme součástí regionu, místem, kam mají blízko místní i turisté a zároveň je pro nás důležité ukazovat lidem techniku v trochu jiném světle. A unikátní autokino je toho příkladem,“ uvedl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Roman Havlín.

Autokino v Dukovanech mělo navíc i charitativní podtext. „Promítání filmů bylo pro všechny návštěvníky zdarma, ale každý měl možnost formou dobrovolného vstupného přispět na pomoc zdravotníkům, hasičům a policistům, kteří v uplynulých měsících bojovali v první linií při ochraně obyvatel proti nákaze koronaviru. Nakonec se vybralo 141 008 korun,“ sdělil Bezděk.

Akce se konala už čtvrtým rokem a rozhodně ne naposledy. „Těší nás, že si našla oblibu u tisíců návštěvníků z našeho regionu, a přímo u elektrárny jim tak můžeme nabídnout netradiční a donedávna i ojedinělý kulturní zážitek. Na provoz autokina se mohou těšit i v příštím roce,“ slíbil na závěr Havlín.