„Dnes v 8:48 došlo v rozvodně 400 kV ČEPS na Chodově v Praze k technické poruše, která způsobila výpadek dodávek elektrické energie na území některých městských částí. Napětí v Praze bylo krátce po půl desáté obnoveno, rozvodna Chodov je již pod napětím,“ napsala na twitteru Hana Klímová ze společnosti ČEPS.

Informaci potvrdila také policie, ta zároveň vyvrátila, že by šlo o kybernetický útok. Výpadek elektřiny zasáhl hrubým odhadem až čtvrtinu odběratelů.

2. června 2022 ráno po požáru v Domově Alzheimer Roztoky u Prahy, který vypukl ve večerních hodinách 1. června 2022.
Požár alzheimer centra v Roztokách: Svědci promluvili o děsivé události

„Ještě po půl osmé, když jsem odcházela z bytu, elektřina šla. Ale když jsem se za chvíli vracela ze servisu domů, zastavil mě předseda našeho SVJ a zjišťoval, jestli elektřina nejde ve všech vchodech a na silnici na semaforech," řekla Deníku Pavla Petrů, která žije nedaleko stanice Háje. "Bydlím v osmém patře, takže jsme s malou dcerou vyšly do patra pěšky a potkávaly další sousedy, kteří zjišťovali, co se stalo. Asi o půl desáté elektřinu zase zapnuli,“ dodala.

„Od 9:37 nejede úsek tramvají Zahradní Město - Hostivař a Harfa - Lehovec,“ vyjádřila se na sociální síti Pražská integrovaná doprava (PID). Výpadek tramvajové dopravy se dotkl také zastávek Podolí, Braník, Modřany, Bělehradská, Nusle, Michle, Spořilov, Želivského, Strašnice, Hostivař, Žižkov, Hloubětín a Lehovec. Na svém webu to uvedl Dopravní podnik hlavního města Prahy.

Výpadek omezil také provoz vlaků, a to v úseku Praha-Braník - Vrané nad Vltavou. PID kolem desáté hodiny informovala, že se dopravu na trati podařilo obnovit.

„V souvislosti s výpadkem elektrické energie v Praze zasahujeme u několika technických zásahů - vyproštění osob uvízlých ve výtahu,“ potvrdili pražští hasiči na svém Twitteru. Evidovali asi dvě desítky případů vyproštění osob z výtahů. Hlavně v jižní a jihovýchodní části Prahy. „Zasahujeme také u několika případů hlášeného kouře ze střechy. Zatím se vždy jednalo o kouř po nastartování diesel agregátu,“ dodali hasiči.