Město ji zařadilo do elektronické dražby, která začne ve čtvrtek 12. září v 0.00 na portále auktiva.cz. Potrvá do neděle 15. září do 21.00. Případ zaregistroval Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana. Po ceduli lační a chce ji rovněž získat. „Jiří Ovčáček o ni osobně projevil zájem,“ uvedl tajemník Městského úřadu Vrchlabí Pavel Řehák.

„Vyvolávací cena byla stanovena tak, aby pokryla náklady na výrobu cedule. Zájemce, který ceduli vydraží, uzavře s Městem Vrchlabí darovací smlouvu, ve které se zaváže uhradit finanční dar ve výši ceny, za kterou ceduli vydražil,“ vysvětlil Pavel Řehák.

Finanční dar bude určen na veřejnou zeleň v aleji ovocných stromů vysazené na nedalekém kopci Ovčák. Smaltovaná cedule má rozměry 60 x 30 centimetrů. Na sloupu byla umístěna jen pár dní, než město zjistilo, že došlo k chybě v nápisu. Nikdo ji do té doby neodhalil. „Není to vtípek party recesistů,“ ujistil tajemník.

Na situaci s kuriózním překlepem upozornili vrchlabskou radnici občané. „Nová ulice Pod Ovčákem má od minulého týdne svoje označení. Protože jsme nechtěli riskovat poškození smaltované cedule při přepravě a montáži, nerozbalili jsme ji a nezkontrolovali,“ objasňoval situaci tajemník Městského úřadu ve Vrchlabí Pavel Řehák. „Stejně tak si toho nevšiml ani pracovník, který ji montoval na lampu. Až místní to odhalili, děkujeme jim za upozornění,“ dodal.