„Byla jsem skutečně dojatá, když jsem si mohla potřást rukou s laureáty této ceny,“ komentovala setkání například s malířem Josefem Ruszelákem nebo lékařem Pavlem Stodůlkou a dalšími držiteli této ceny, kteří při slavnostním ceremoniálu v obřadní síni zlínské radnice nechyběli.

„Já děkuji městu Zlín, protože kdybych se tady nenarodila, tak se tato historie neodehrála,“ usmála se nová držitelka Ceny města Zlína. Podle ní je právě rodné město v životě člověka to nejdůležitější.

„Když vidím město, na které jsem pyšná, jak se zvedlo, mám obrovskou radost. Jsem vděčná za Cenu města Zlína a mám z ní obrovskou radost,“ poděkovala světoznámá architektka za ocenění, které ji bylo uděleno za její nesmazatelnou stopu, kterou zanechala ve svém rodném městě.

„Jste držitelkou mnoha prestižních ocenění a já doufám, že Cena města Zlína bude mít u vás cenné místo, například vedle Řádu britského impéria,“ uvedl primátor Jiří Korec při slavnostním předání.

„Skromnost, která byla součástí mé výchovy, pramení ze setkání mého otce se zakladatelem tohoto města. Ve Zlíně jsem prožila své dětství a mám na něj nejkrásnější vzpomínky,“ svěřila se Eva Jiřičná po vzpomínkovém medailonu na její počest.

Nezapomněla však také připomenout svůj tým, například ten, který budoval zlínské Kongresové centrum.

„Jsem vděčná za spolupráci všech, kteří v prachu, blátě i mrazu pracovali, aby svůj úkol splnili,“ poděkovala Eva Jiřičná.