Vedení největší české automobilky totiž zvažuje možnost, že dočasně rozšíří výrobu tohoto modelu, o který je na trhu nyní velký zájem, do vrchlabského závodu. Na odborářské konferenci to minulý týden řekl Klaus Dierkes, člen představenstva společnosti Škoda Auto odpovědný za personalistiku. Informaci včera přinesl týdeník Škodovácký odborář.

Momentálně se ve Vrchlabí montuje starší i novější verze octavie. Díky šrotovnému ale rapidně vzrostla poptávka hlavně po fabiích, a to nejen na českém a slovenském trhu, ale zejména v Německu. Firma proto uvažuje o navýšení produkce ve Vrchlabí.

„Přemýšlíme, jak s aktuální horou zakázek zajistit zaměstnanost pro všechny tři závody a přitom dávat pozor, jak neztratit zákazníky kvůli dlouhým dodacím lhůtám,“ poznamenal Klaus Dierkes.

„Zvažujeme i to, zda by se fabia nemohla vyrábět i ve Vrchlabí. Musíme prověřit, jestli svařovna dokáže vyrobit více aut, než se v Mladé Boleslavi montuje. Pak by se to muselo například řešit spolu s Kvasinami,“ dodal člen představenstva. O rozšíření výroby fabií do krkonošské továrny zatím žádné oficiální rozhodnutí nepadlo.

Dierkes na konferenci zároveň upozornil, že vedení Škodovky hledá řešení, jak zajistit dlouhodobou budoucnost pro vrchlabský závod. Ten loni v listopadu přišel o zamýšlenou produkci minivozu Up!