Až do nedělního večera hostí památkově chráněné budovy ostravského Trojhalí v centru Ostravy u obchodního centra Forum Nová Karolina třetí ročník festivalu Fantastická Ostrava. Ten i letos láká nejen na výstavy, ale i další aktivity.

Rozlehlé industriální prostory se staly lákadlem pro děti i dospělé, nabízí mix aktivit ze světa populárních sci-fi a fantasy filmů, seriálů a her. Hned od samého začátku si budete připadat, že jste vstoupili do jiného světa, úplně jiné dimenze.

Art & Life - Festival v ulicích v městské části Poruba, 24. června 2022 v Ostravě.
OBRAZEM: V Ostravě odstartoval Festival v ulicích, nabitý program trvá do neděle

Na snímky ze sobotního dění se můžete podívat v přiložené fotogalerii výše. Víkendový program najdete na konci článku (pro zvětšení klikněte na obrázek).

Připomeňte si také atmosféru zombie pochodu v roce 2019 v Ostravě:

"Idea festivalu vznikla někdy v roce 2017, kdy se dva fanoušci fantastiky a zakladatelé žánrového webzinu Vlčí bouda, Karel Krajča a Roman Bílek, rozhodli, že by si akce tohoto střihu v Ostravě rozhodně našla své místo a opodstatnění. Cílem od začátku bylo udělat akci tak, aby byla přístupná pro širokou veřejnost, nejen čistě pro zapálenou fanouškovskou základnu, a své místo by si na ní našel program a aktivity pro nejmenší," uvádí organizátoři na webových stránkách festivalu.

Od začátku se snaží situovat festival do míst, kam si (nejen) Ostravané najdou cestu a kde bude dostatek prostoru. Vše o festivalu se dočtete na www.fantastickaostrava.cz.

Zdroj: Youtube

Program Fantastická Ostrava 2022Program Fantastická Ostrava 2022Zdroj: Fantastická Ostrava