Farář měl minulou středu dorazit na smluvenou schůzku, kam se ale nedostavil a nezvedal ani telefon. Okolí duchovního proto mělo obavy o jeho zdraví a starostka obce k muži přivolala pomoc. Záchranáři následně našli zraněného faráře doma s údajně uříznutým penisem.

Výrobky z dýní, které udělaly děti v Kurdějově, dvakrát poničil vandal. Měl je rozkopat tamní farář
Zničené dýně v Kurdějově: Řešení incidentu zabere čas, tvrdí generální vikář

„Byla jsem tam a přivolala mu pomoc přes linku 112. Vůbec nevíme, co se tam mohlo stát. Pana faráře znám velmi dobře, slouží nám tu 20 let a je to úžasný člověk. Jsme tady z toho všichni zničení. Mohu říci, že místní lidé za ním stojí,“ sdělila Deníku už dříve starostka obce, kde se případ odehrál.

Vážně poraněného muže převezli záchranáři do nemocnice.

Spekulace neustávají

Kolem zranění duchovního kolují různé spekulace. Podle vyjádření zástupců českobudějovické diecéze k němu mohlo vést virové onemocnění.

„Leží v bezvědomí na oddělení ARO. Bylo zjištěno poškození centrálního nervového systému, které je virového původu. Vzhledem k těmto okolnostem není možné zjistit, co se skutečně stalo,“ uvedl pro Deník David Henzl, generální vikář českobudějovické diecéze, pod kterou kněz spadá.

Podle serveru Novinky.cz, které oslovily několik lékařů, by u faráře mohlo jít například o akutní meningitidu nebo encefalitidu. Tato onemocnění mohou v některých případech spustit i psychotický stav, při kterém člověk například ublíží sám sobě.

Ilustrační snímek
Farář měl sexuálně zneužívat nezletilou dívku. Postavili ho mimo službu

Zástupci českobudějovické diecéze také potvrdili, že u duchovního skutečně došlo k poraněním v intimních partiích.

„Zdá se, že jejich rozsah není takový, jak původně psala média. Příčina není stále známa. Bohužel máme zatím málo informací. Prokazatelně víme, že den před incidentem bylo panu faráři fyzicky špatně, nedokáži však říci, zda předcházející zdravotní komplikace stály za způsobeným poraněním v intimních partiích. Může to být jedna z možných variant,“ řekl David Henzl.

Jihočeští policisté už dříve bez bližších podrobností potvrdili, že v souvislosti s případem neprověřují žádné protiprávní jednání a věc nebudou dále komentovat.