„Letošní ročník karlovarského festivalu bude zahájen romantickým westernem Až na konec světa, který vstoupí do distribuce už během festivalu. Jeho režisérem a představitelem jedné z hlavních rolí je Viggo Mortensen,“ uvedl umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Všestranný umělec odstartoval hereckou práci v polovině 80. let, mimo jiné ve filmu režiséra Petera Weira Svědek nebo dramatech Rennyho Harlina Věznice a Davida Anspaugha Divocí koně. Během tohoto desetiletí se také věnoval řadě dalších uměleckých oborů - poezii, hudbě, malování a fotografii.

Až na konec světa - trailer: 

| Video: Youtube

Držitel mnoha ocenění Mortensen byl nominován na Oscara a Zlatý glóbus a cenu BAFTA za roli svérázného otce netradiční rodiny z filmu Matta Rosse Tohle je náš svět a za úlohu podvodníka Tonyho v komedii Zelená kniha. Film Tohle je náš svět získal na MFF Karlovy Vary 2016 Diváckou cenu deníku Právo.

Do Karlových Varů zavítá také oscarový režisér Steven Soderbergh, který má na svém kontě například Dannyho parťáky či Erin Brockovich.

V Karlových Varech uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film. Snímek Kafka natočil s Jeremy Ironsem v titulní roli v roce 1991 v Praze.

Kafka (1991) - trailer: 

| Video: Youtube

Pozvání na letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který začíná již v pátek 28. června, přijal i britský herec Clive Owen. Držitel Zlatého globu či ceny BAFTA převezme na slavnostním zakončení 58. ročníku Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.​

Dalším hostem letošního festivalu, který rovněž obdrží Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, bude německý herec, režisér a producent, několikanásobný držitel Evropské filmové ceny Daniel Brühl. Zásadním titulem jeho kariéry se stala nostalgická tragikomedie Wolfganga Beckera Good Bye, Lenin!, která ovládla udílení Evropských filmových cen a Brühl si odnesl Evropskou filmovou cenu pro nejlepšího herce jak od odborné poroty, tak z hlasování diváků.

Již dříve pořadatelé oznámili, že Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary za mimořádný přínos české kinematografii převezme herec Ivan Trojan.

Velkolepé zahájení 

Organizátoři i letos pojali zahájení ve velkém. Zatímco vloni odstartovalo festival vystoupení zpěvačky Morcheeby, letos bude začátek přehlídky pod taktovkou britské kapely Kosheen. Skupina vystoupí před hotelem Thermal po zahajovacím ceremoniálu.

Speciálním hostem karlovarského koncertu bude zpěvačka Aiko, letošní účastnice Eurovision Song Contest.