Na problém upozornili městskou policii. Ta slíbila, že s tím něco udělá. Trable ale přetrvávají a tak zdejší lidé říkají, že pro ně nikdo nic neudělal. Vedení městské policie ale nesouhlasí a vypočítává hned několik opatření, která přijala a měla pomoci. Podobně neštěmická radnice.

Podle místního obyvatele Josefa Štajnera se změnilo jen to, že se feťáci a vandalové opakovaně přemisťují od dětského hřiště k jinému, které je o pár metrů dál. „Zde popíjejí alkohol, rozhazují obsah kontejnerů všude kolem a hulákají do pozdních nočních hodin,“ zlobil se.

Strážníci sem ale začali docházet a podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného tady už padly i nějaké pokuty. „Kamery tam opravdu zatím nejsou, ale uvažujeme, že ji tam nakonec umístíme,“ popsal.

Přibudou kamery

Zdejší místostarosta Roman Fikar kvůli problémům před časem zprostředkoval schůzku mezi vedením městského obvodu Neštěmice, pod který Vojanova ulice spadá, a městské policie na straně jedné a místními lidmi na straně druhé. Z ní vzešlo, že by sem strážníci měli umístit mobilní kameru.

Místostarosta Fikar v pátek potvrdil, že se nejen Vojanova ulice kamery dočká. „Dnes ráno jsme se nakonec s velitelem našeho okrsku domluvili, že sem kameru umístí nejpozději koncem příštího týdne. Společně s další u večerky na sídlišti Pod Vyhlídkou,“ oznámil.

Shodné potíže řeší strážníci a místní radnice ve všech městských obvodech. Například na Skřivánku, kde si nepříjemná individua našla stanoviště u prodejny potravin vedle restaurace Panorama. Jeden z nich dokonce chodil kupovat alkohol partičkám výrostků. Minulé léto tu pak kdosi poničil čerstvě vysázené stromky.

Řešení spočívalo ve velmi častém legitimování individuí a vykázání z místa nebo ukládání pokut, až to hraničilo se šikanou. Na nic jiného totiž strážníci nemají pravomoci. Problém se táhl týdny a ačkoli se situace na Skřivánku poněkud uklidnila, dodnes prý není ideální.