„My jsme se mu postavili prací a tím, že jsme ho zhmotnili proto, aby byl co nejdříve přemožen viry pozitivními – virem lásky, úsměvů, pohlazení a virem nového zrodu,“ řekl ke vzniku jeho tvůrce. Aktuálně se dílo nachází ve sklárně v Kunraticích u Cvikova a bude součástí Křišťálového chrámu. Společný projekt sklárny, obce Kunratice u Cvikova a Římskokatolické farnosti Cvikov je před dokončením. Jedná se o zcela jedinečnou stálou expozici skleněných objektů, svítidel a Pačinkových instalací. Cílem výstavy je prezentovat moderní sklo v historickém duchovním objektu z roku 1833 a navíc přispět k jeho postupné rekonstrukci formou odvodu 50 % ze získaného vstupného,každý měsíc na transparentní účet farnosti.

Ve výrobnu respirátorů se proměnila dílna Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. Vznikají tu ochranné respirátory a brýle. Za pomocí 3D tiskárny a laseru.
FOTO, VIDEO: Nemají koho učit, tak vyrábějí v Kamenickém Šenově respirátory

Návštěvníci zatím mohou zavítat do Skleněné zahrady v Kunraticích, která prezentuje umělecké sklo přímo pod širým nebem. Je v plném rozkvetu a zájemci ji mohou navštívit kdykoli ve dne i večer bez poplatku a načerpat tak pozitivní energii českého skla a umění.