Plocha požáru nebyla příliš velká, hasiči ji odhadli asi na 20x30 m, oheň se však šířil v prudkém stoupání mezi skalami.

"Zásah pro dnešek ukončíme. Ráno požářiště zkontrolujeme, zda nedochází ke skrytému šíření i mezi skalními průrvami. Na místě bylo 5 JPO z ČR a 4 JPO z Polska," uvedli královéhradečtí krajští hasiči ve 20 hodin na Twitteru.

Předcházející informace:

"Požár byl lokalizován, vrtulník provedl celkem 16 shozů, vrací se na základnu. Hlavně díky jeho pomoci se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru. V terénu pracujeme dál s ženijním nářadím. Nataženy máme tři D proudy, které ponecháme do zítra, kdy bude provedena kontrola," uvedli před 19. hodinou hasiči na svém Twitteru.

Požár je v okolí státní hranice a částečně zasahuje i do Polska.

10 dní jednu hodinu a 18 minut potřeboval Vladimír Grusman ke zdolání 1000 mil napříč Československem. Odměnou za vypětí v sedle kola byla krásná místa na trase.
Starosta Šonova má v nohách tisíc mil a sedlo kola vymění za sedačku v kombajnu

"Provádíme průzkum, natahujeme dopravní vedení do skal, velitel zásahu si povolal k hašení i leteckou techniku," hlásili při odpoledním začátku zásahu hasiči. "Na místě nám vypomáhají i polské dobrovolné jednotky. Plnění bambivaku zajišťují dobrovolné jednotky na české straně." 

Hašení pomocí letecké techniky pomáhá hasičům dostat větší množství vody i do velmi těžko přístupných míst.