Guláš na kotlíku vařily výhradně mužské týmy, hodnotící porota byla složená zase jen z žen. Návštěvníci mohli za mírný poplatek ochutnat také. Zájem veřejnosti byl velký, některé týmy musely už před koncem času na vaření přestat rozdávat, aby jim zbylo pro porotu.

Akce se v Panenském Týnci ujala, v sobotu se konal u sokolovny její pátý ročník. Soutěžících týmů je rok od roku víc, nyní se jich utkalo 22. Při prvním ročníku vařilo 12 družstev. „Lidi dnes táhne dobré jídlo. A navíc si u toho užijí zábavu,“ zdůvodnil jeden z pořadatelů Miloš Vejražka ze spolku Tejnecko. „Impuls k pořádání této akce u nás vzešel z toho, že se hádali ženský a chlapi, kdo umí vařit líp. Takže jsme se pustili do gulášparády, v porotě jsou jen ženy. Ženský u nás na jaře při čarodějnicích a májích zase připravují sladká jídla, která hodnotí jen chlapi,“ přiblížil.

Pravidla soutěžní gulášparády jsou pro všechny stejná. Každý z týmů si musí přivézt své maso, cibuli, koření, kotlík, dřevo a další ingredience a potřeby. „V deset hodin všichni začínají. Každý si musí nejprve vykopat ohniště, rozdělat oheň, nakrájet maso a oloupat cibuli. Po čtyřech hodinách je konec, kotlíky s gulášem se sundávají z ohně a začne se hodnotit,“ vysvětlil Miloš Vejražka.

Guláš je původně maďarské jídlo tvořené nakrájenými masovými kostkami v omáčce z cibule, kořeněné paprikou. Slovo je odvozeno z maďarského „gulya“, což znamená stádo hovězího dobytka, ze kterého pochází maďarský název gulyás. V Čechách se jedná o oblíbený a zdomácnělý pokrm, k jeho přípravě se využívá řada druhů mas. „U nás vede klasický hovězí guláš. Vzhledem k tomu, že tady máme hodně myslivců, tak je i dost zvěřinového. Jeden tým dělá guláš z medvěda. Při jednom z ročníků jsme měli guláš z antilopy, náš starosta se zase specializuje na rybí guláš,“ vypočetl Miloš Vejražka.

Chutnal i medvěd ze Slovenska

Zmíněný medvědí guláš vařil tým z tamního zemědělského družstva. „Medvěd byl střelený v Tatrách na Slovensku. Můj kamarád je preparátor, kožich připravuje pro muzeum, my jsme zužitkovali maso,“ vysvětlil Zdeněk Fůs. S kolegou Pavlem Petrusem připravili maso na křemenáčích, na guláš použili hřbet a kýtu. „Vaří se stejně jako hovězí guláš,“ přiblížil Pavel Petrus. V sobotu se účastnil gulášparády počtvrté, před tím pokaždé připravoval hovězí guláš.

Letos poprvé vařil na akci Martin Prošek, člen týmu ze sousedního Žerotína. Jejich guláš byl z daňka, kterého myslivci střelili u Třebívlic na Litoměřicku. „Dančí maso je výborné, musíme opatrně s kořením, abychom nepřebili jeho chuť,“ vysvětlil Martin Prošek.

Na kombinaci vepřového a hovězího vsadil domácí tým, který se oblékl a svůj stánek vyzdobil do vánočního stylu. „Jako jsou jedinečné Vánoce, tak i náš guláš je jedinečný,“ zdůvodnil Vladimír Holub. Původem Slovák se do Panenského Týnce přestěhoval v roce 2004. „Základem našeho guláše je speciální maďarská paprika z jižního Slovenska,“ prozradil.

Každoročně se Kotlíkové gulášparády v Panenském Týnci účastní tým složený z dobrovolných hasičů z Vršovic u Loun. Jednou připravil guláš z divočiny, nejčastěji ale vaří guláš z hovězí kližky. Bylo tomu tak i v sobotu. „Základem dobrého guláše je kvalitní maso. My ho nakupujeme u řezníka v Lounech. Recept máme stále stejný, jen ho vylepšujeme. Jezdíme sem hlavně kvůli zábavě, po skončení vaření děláme dětem pěnu,“ řekl za vršovické hasiče Zdeněk Bezděkovský.

Čtyřikrát se akce zúčastnil místní tým ve složení Roman Puta, Josef Robek a Kryštof Hudeček. „Loni jsme vařili guláš z jelena, letos z kance. Toho jsem vyhrál letos v tombole na místním mysliveckém plese, guláš je z kližky a přední nohy. Dáváme do něj víno a pár kapek slivovice,“ přiblížil Roman Puta. Kryštof Hudeček se v týmu stará o oheň pod kotlíkem. „Topit se musí přiměřeně. Na začátku víc, aby se maso zatáhlo, pak tak, aby se nepřipálilo,“ vysvětlil.

Součástí gulášparády byl také doprovodný program pro děti, odpoledne a večer v sokolovně proběhla hudební vystoupení. Spolek Tejnecko sdružuje místní aktivní lidi, v Panenském Týnci pořádá třeba čarodějnice, máje, recesistický prvomájový průvod, hodně oblíbený se stal podzimní lampionový průvod se stezkou odvahy.