Na některé věci ale dotyčný zapomněl. Skládka totiž ukrývala i adresy a u cesty se dostal do hledáčku fotopasti. „Štítek s adresou příjemce jsem sice nenašel, ale odesílatelem je jistý eshop, zavolal jsem na číslo a bez problému mi podle ceny dobírky a upřesnění cílové lokality během chviličky našli, že taková dobírka šla v roce 2017 do Oldřichova, ale jméno a adresu mi radši nesdělí a sdělí to policii nebo příslušnému úřadu,“ dal nejprve Deníku vědět čtenář Tomáš Teplík, který binec objevil. Nepořádkem se musel prohrabávat v rukavicích. „Vyplatilo se to, a myslím, že nebude problém najít pachatele. Na jednom papíru jsem našel soupis věcí zřejmě na enduro motorku, takže dotyčný je zřejmě motorkář. Skládka tam bude nejdéle tak dva týdny,“ dodal.

Poté, co fotografie skládky byly zveřejněny na sociální síti, strhla se doslova bouře nevole proti takovému počínání. Po několika desítkách hodin se i dotyčná osoba soukromě sama přiznala autorovi fotografií skládky. „Poslední zpráva od té osoby byla, že prý se domluví se starostou na úklidu. Takže, podle mého se tím sama udala,“ dodal čtenář.

Vyhozené věci leží na pozemku Kočova. Proto nálezce informoval i obec. „O černé skládce vím a právě se tam jedu podívat,“ řekl v pondělí kočovský starosta Miroslav Pešek a dodal, že mají na záznamu z fotopasti pohyb podezřelého traktoru s valníkem. „Podle registrační značky mi policie sdělila, komu patří. Jedu jim domluvit a dohodnout se na úklidu,“ poukázal starosta. Pachatelé, kteří založili černou skládku na pozemku Kočova, jsou tedy díky rychlosti a všímavosti některých lidí zřejmě odhaleni. Deník bude nadále případ sledovat.

K podobnému odhalení pachatele došlo před třemi lety ve Stříbře. Vedení města tehdy předalo případ městské policii, aby vyslechla lidi, na které stopy ukazovaly. Odpad totiž jasně naznačoval, komu před vyhozením patřil. Původce měl vysvětlit, jak s odpadem z restauračního zařízení naložil. Autor černé skládky pak dostal pokutu a odpadky ještě ten den z lesa uklidil.

O víkendu došlo na odemknutí řeky Mže.
FOTO: Mži po zimě odemkly téměř dvě stovky vodáků