Pavel Novotný si nebere servítky, když ve svém tweetu napsal: „Luboš Zálom byl vždycky bezejmenná pí**a, která je všem pro p***l. Babiš je šmejd, ale alespoň je to pracovitý člověk, co zaměstnává lidi. Nesnáším ho, ale není to v******á, hloupá p**a, co má v hlavě n***o, jako vy, Luboši,“ napsal Novotný.

„Ve skutečnosti máš samozřejmě n***o v hlavě ty, Pavle Novotný, pašíku a parazite, který se přiživuje na neštěstí druhých. Jsi ostudou svého otce, který aspoň lidi skutečně bavil. Ty jen škodíš všem lidem okolo, ostudo ODS a všeho, čím tahle strana byla. Bulvární pisálku,“ reagoval Zálom.

„Začalo to tak, že jsem na tweet premiéra, který hovořil o tragédii, když zemřel Petr Kellner, reagoval, že je tragédií, že v tom vrtulníku neseděl on (premiér),“ vysvětlil Zálom.

Vlákno bylo již smazáno, ale podle slov Záloma se nato strhla lavina reakcí dalších uživatelů, že jeho tweet mohl být eticky přes čáru. „Pár lidí mi psalo, že to je i žalovatelný výrok. A já jsem reagoval příkladem Pavla Novotného, který se podobných výroků dopouští celkem pravidelně, a dokonce je formuluje daleko ostřeji. Příkladem je jeho výrok na poslance Zdeňka Ondráčka, o kterým tweetnul, že by měl viset,“ vysvětluje Zálom.

Výrok o poslanci Ondráčkovi Novotný tweetnul v květnu před dvěma lety za návštěvu Ondráčka Doněcké lidové republiky. A loni v srpnu Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že starosta Řeporyjí nespáchal trestný čin, mohl však spáchat přestupek.

„Takže jsem těm lidem odepisoval s tímto příkladem Novotného, kdy byl můj výrok mnohem slabší než ten jeho. Takže nelze trestat něco významově mnohem mírnější. A samozřejmě si Novotný vždycky naběhne, protože jsem ho v tom tweetu označil, a ze sebe tam vyplodil tohle,“ vysvětlil Zálom. „Nevím, jak se dál vyjádřit na adresu Novotného, protože nejsem psychiatr,“ dodal.

„Stojím si v tom tweetu za každým slovem. Jsem dlouhodobě přesvědčen, že Zálom je prostě magor, jak se projevuje na sociálních sítích. A to říkám zrovna já. Považuji ho za pošuka a tohle je pro mě potvrzení, že máme demokracii, že i úplní pitomci mají právo se stát zastupiteli,“ poskytl Deníku svoji reakci Novotný.