"Zhruba kilometrová fronta požáru rychle postupovala k lesu, proto na místo vyrazily už v prvních minutách jednotky z celého druhého stupně - profesionální hasiči z Nýřan a ze Stříbra se dvěma cisternami a osm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí (Heřmanova Huť, Horšovský Týn, Kladruby, Mířkov, Nýřany, Staré Sedlo, Stříbro a Zhoř) s deseti cisternami," popsala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Kvůli zabezpečení příjezdu hasičských jednotek k požáru a zajištění dopravy vody si velitel zásahu vyžádal u policie zastavení dopravy od dálnice až do obce Zhoř. Dálnici D5 uzavírka nijak neomezila. Provoz byl plně obnoven až krátce před půl druhou odpoledne.

V obci hasiči zřídili na dvou rybnících čerpací stanoviště, odkud dopravovali vodu kyvadlově. V poledne se hasičům podařilo zastavit požár z větší části na kraji lesa. Bohužel i přesto, že nasadili veškeré síly a prostředky, na několika místech oheň tuto hranici překročil. Místní zemědělci oboráním spáleniště zabránili šíření požáru po poli.

Čtvrt hodiny po poledni velitel zásahu na operační středisko ohlásil, že hasiči mají požár lesa pod kontrolou a pole je uhašeno. "Hasiči postupně prolévali vodou kořeny stromů a dohašovali jednotlivá ohniska. Kvůli předpovědi počasí a očekávaným horkým dnům vytvořili na okraji spáleniště přes metr široký protipožární pás. Museli shrnout hrabanku až na minerální zeminu," dodala mluvčí.  

Po jedné hodině odpoledne se začaly redukovat počty zasahujících jednotek. Příčinu vzniku požáru vyšetřovatel zatím nestanovil, pravděpodobně však odlétla jiskra od sekací lišty zemědělského stroje. Škody se předpokládají ve výši 100 tisíc korun. Uchráněné hodnoty se odhadují na 1 milion korun.