Profesionální záchranáře do domu o třinácti nadzemních patrech volali krátce před jednadvacátou hodinou s žádostí o pomoc při hledání zdroje úniku plynu.

„Problémové místo se však kolegům najít nepodařilo, o víkendu totiž řada lidí tráví svůj volný čas mimo domov. A tak se ve snaze o zabránění dalšímu úniku nebezpečné látky a možnému vzniku požáru či výbuchu rozhodli, přívod plynu do domu uzavřít,“ řekl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Toto rozhodnutí se však u části obyvatel paneláku setkalo s nepochopením.

„Bohužel to někteří lidé vnímali jako křivdu a kolegy častovali nemístnými poznámkami,“ dodal mluvčí hasičů.

Ne všichni se však k záchranářům v hasičských uniformách takto nemístně zachovali.

„Je to nehorázné. Místo vděku tohle. Vždyť nepřijetí tak rázného opatření, byť je jakkoliv svým způsobem nepříjemné, by mohlo mít katastrofální následky nejenom pro postižený dům, ale i pro ty sousední,“ posteskl si obyvatel sousedního domu Jan Blažek.

S odporem se počínání některých vlastníků či nájemníků bytů setkalo i na sociálních sítích.

„Opravdu neskutečné chování, vyliskat málo,“ komentovala na facebooku událost Renata Krauzová. Jana Zajíčková se přidala slovy: „Dnes snad opravdu platí, za dobrotu na žebrotu. Lidé jsou čím dál horší nevděčníci.“

Požár v rodinném domě v Americe ve vsetínském sídlišti Rokytnice propukl v sobotu 8. června 2019 v místnosti s bojlerem.
V Americe hořelo, bleskový zásah ušetřil majetek za 2 miliony