Ve tři čtvrtě na jednu přijalo krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru hlášení o požáru bioplynové stanice v Němčicích u Litomyšle. Příčinou byla nedbalost při řezání bruskou. Zaměstnanci se požár ještě před příjezdem hasičů snažili uhasit pomocí hasícího přístroje. Aby se hasiči dostali k ohnisku požáru, museli proříznout plachtu segmentoru, který byl v tu chvíli v plamenech. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Litomyšle a Ústí nad Orlicí a dobrovolní hasiči z Horní Sloupnice a Litomyšle. 

To ale nebyl jediný výjezd. Ve tři čtvrtě čtyři vyjeli hasiči z místní profesionální jednotky do ulice Střední ve Svitavách k zahoření transformátoru. Nahlášeny byly osm metrů vysoko šlehající plameny ze sloupu vysokého napětí. Než hasiči dorazili na místo, požár samovolně ustal. Po dohodě s pracovníkem energetiky, se hasiči vrátili na základnu. 

Přibližně ve stejnou dobu vyjížděly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů k požáru statku v Kunčině na Moravskotřebovsku. Při příjezdu hasičů už byla střecha nemovitosti v plemenech. Požár zachvátil prostor mezi dvěma štítovými zdmi. Z domu byly evakuovány tři osoby. Během hašení požáru byla doplňována voda z místního hydrantu a kyvadlově z hydrantu v Moravské Třebové.

Ve tři čtvrtě na šest začali hasiči rozebírat konstrukce a dohašovali ohniska požáru, o půl hodiny později bylo z objektu vyskladňováno seno. Jedna osoba byla při likvidaci požáru lehce zraněna, utrpěla popáleniny. Zasahovaly profesionální jednotky z Moravské Třebové a Svitav, i s výškovou plošinou, a sbory dobrovolných hasičů ze Starého Města, Dlouhé Loučky, Mladějova, Nové Vsi a Kunčiny. O půl osmé večer byli ještě hasiči na místě.