„Podařilo se nám ji zabetonovat, a dokončit tak další etapu její stavby,“ uvedl zakladatel drážky Tomáš Vanča a dodal, že po dlouhé přípravě armatury se točnu povedlo dobetonovat pomocí dvou kubíků betonu. „V další etapě nás čeká přidělání kolejí k točně,“ dodal Tomáš Vanča.

Instruktorka Střediska ekologické výchovy Český ráj Andrea Stárková vysvětluje dětem a jejich rodičům problematiku zábavnou formou každé pondělí od 16 hodin v autokempu Sedmihorky
Mapa WC, lopatka či kurz pro děti. Český ráj bojuje proti „podpapírákům“

Točnu drážka získala z pražské Krenovky. Její historie je zahalena tajemstvím. „Nevíme, jak je stará, žádné datum se nám na ní nalézt nepodařilo. Ale fungovala 40 až 50 let,“ dodal.

Pokud se najde dost brigádníků na práci, mohla by být točna připravená k provozu do konce října.

O jízdy je zájem 

Kolínská řepařská drážka za sebou nemá právě nejjednodušší období. Uplynulé dvě sezony značně poznamenala pandemie koronaviru, kdy se loni odjezdila jen část sezony, předloni se nevyjíždělo dokonce vůbec. Nyní si ale na nedostatek návštěvníků stěžovat nemůže.

Jakub Stauch renovoval Bugatti dvanáct let
Vše začalo plakátem. Bugatti složenou v bednách renovoval muž 12 let

Na vyjížďku výletním vláčkem se během srpna mohou zájemci vydat každou středu a o víkendech, kdy bude v provozu dieselová lokomotiva. Na sobotu 20. a neděli 21. srpna pak je připravena akce Kovbojský závěr prázdnin, kdy se příchozí kromě bohatého doprovodného programu mohou těšit na projížďky se zdejší velkou chloubou – oblíbenou parní mašinkou. Vlaky budou odjíždět v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a v 16:00 hodin.