Městys buduje kanalizaci, veškerá doprava tedy zamíří v Třebíči po Hrotovické ulici, za Třebíčí pak směr Číměř. A patrně ještě v září stavbaři zavřou Pražskou ulici přímo v Třebíči.

„Bydlím na Jihlavsku, na Třebíčsko jezdím pracovně. Řeknu vám, že je to tedy letos síla. Sice je fajn, že bude spravená důležitá komunikace, ale nasbírat kvůli semaforům a objížďkám při průjezdu okresem na jedné silnici přes půl hodiny ztráty času, to je hodně nepříjemné,“ podotkl Luboš Havlíček.

Frekventovaná dopravní tepna má v současnosti kvůli opravám částečné dopravní omezení u Kralic, v Náměšti, u Vícenic, ve Vladislavi a v úseku mezi Třebíčí a Červenou Hospodou. „Úsek z Třebíče do Červené Hospody by měl být zprovozněn do pondělka 29. srpna s tím, že úplně hotový bude do 6. září,“ upřesnila ředitelka jihlavské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Marie Tesařová. Úsek Vícenice – Náměšť nad Oslavou by měl být průjezdný do tohoto čtvrtku 25. srpna, hotový pak do 3. září.

Sanace svahu přímo v Náměšti se ale potáhne ještě dva měsíce, skončí až v říjnu. A oprava mostu u Spáleného Mlýna za Kralicemi nad Oslavou se zřejmě bude dělat ještě příští rok. „Kralický most pravděpodobně letos nedokončíme, protože vzhledem k pozdnímu zahájení stavby některé práce vycházejí do začátku zimy, a nechceme ohrozit kvalitu. Postup prací budeme s dodavatelem projednávat tento týden,“ naznačila Marie Tesařová.

Semafor v Borovině

Ta zatím neupřesnila, kdy začne uzavírka Pražské ulice v Třebíči, podle jejích slov se návrh teprve projednává. „Už se se mnou telefonicky spojil zhotovitel stavby, předběžně mě o chystané opravě informoval. Na Pražskou nepůjde postavit semafory a není možné nechat auta jezdit jedním pruhem, protože silnici křižuje v borovinském kopci železnice. Auta by se mohla naštosovat na kolejích, a to by bylo nebezpečné. Takže budou muset jezdit objížďkou přes Stařeč,“ upřesnil dopravní inženýr Pavel Roudenský.

Řidiči se musejí obrnit trpělivostí v Borovině, kde už semafor je kvůli budování výjezdu z nově rostoucí čtvrti Soho. Je jasné, že ve školním roce se tam ráno a odpoledne budou tvořit větší kolony než o prázdninách.