Vyšetřovatelé prověřovali oznámení vycházející z vyprávění instruktora potápění, který tvrdil, že před jedenácti lety vylovil z vody plechový sud, ze kterého vytékala páchnoucí tekutina. Tehdy prý sud vrátil zpátky do vody. Jeden z posluchačů, jimž se nyní svěřil, vyrozuměl policii. Podle něj by sud mohl obsahovat lidské ostatky poničené louhem, což by připomínalo kauzou takzvaných orlických vražd.

Policejní potápěči, kteří v udané lokalitě pátrali v polovině května i v závěru měsíce, ale nenašli nic, co by nasvědčovalo výskytu podezřelého sudu. Stejný závěr přineslo i pátrání za pomoci miniponorky s kamerami, kterou si kriminalisté přizvali na pomoc. Další hledání by zřejmě odstartovalo jen za situace, kdy by se v případu objevily nové poznatky.

Na kolik marné hledání přišlo, policie nevyčíslila.

Z ohlasů na webu Deníku

* Tak mě napadá, jestli ten potápěčský instruktor netahá všechny za ploutev. Údajně měl ten dvěstělitrový sud objevit a vylovit sám (200 litrů kapaliny = cca 200 kg). A údajně s pomocí dalších osob opět shodit do vody. A to vše před 11 lety? Žijeme v Čechách – do 24 hodin by o tom věděla celá republika.
* Když se to vezme logicky, je nepravděpodobné, že vrazi by sud s mrtvolou vezli přes celý kemp a tam ho na pláži kouleli do vody. Není tam příjezd pro auto až k vodě – a proud v přehradě není tak veliký, aby sud doplavil přes celé jezero od mostu, kde orličtí vrazi svoje sudy svrhovali.
* Ten potápěč se tam v té době fakt potápěl, ale sám to nenahlásil ani tehdy, ani nyní. To teď si pustil pusu na špacír před někým, kdo to ohlásil. A pakliže opravdu vylovil sud, nemohl to udělat sám; okolo se prý seběhla spousta lidí. A protože se jim nález hnusil, Jiřík (ten potápěč) jej vrátil do vody. Pokud taková spousta lidí ten sud viděla, jak je možné, že nikomu nepřišla na mysl souvislost s orlickými vraždami? Možná proto, že onen sud na první pohled byl jakousi jímkou dřívějších kempařů.
* Nechápu (ať ze sudu vytékalo cokoli) jak lidé kolem mohli potápěče nabádat k odhození do vody v místě pláže, kde se sami koupali s celými rodinami.