"Musím říci, že jsme spokojení. Lidí přišlo opravdu hodně a navíc měli o keramiku zájem. Snad každý našel co hledal," usmíval se organizátor výstavy Zdenek Palíšek. Právě útulný rodinný domek s krásnou zahradou byl v sobotu otevřen veřejnosti.

"Je to tu opravdu moc hezké. Ze zdejšího prostředí dýchá teplo, i když je pocitově zima," chválil Jarmila, jedna z četných návštěvnic.

Vedle uměleckých výtvorů Palíškových, si mohli návštěvníci odnést například andělíčky a víly. "Modeluji je ručně. Jedná se figurální práci," říká Andrea Karasová, která dorazila na Hanou z Napajedel.

"S Palíškovými se známe roky, co jezdíme společně na jarmarky. Například na Velikonoce býváme v Uherském Hradišti vždycky vedle sebe. Sešli jsme se tu se všemi kamarády, se kterými jsme se neviděli několik měsíců. Přišlo dost lidí, což jsme ani nečekali. Spojili jsme příjemné s užitečným."

O kousek dál v zákoutí u krbu se vyjímaly originální dlaždice.

"Od ostatních keramiků se odlišujeme tím, že vyrábíme keramické kachle v dřevěných rámečcích. Zájem o naše výrobky byl i zde v Křenůvkách," komentoval Radek Palán z Lípy ze Zlínska a s úsměvem dodal: "Když jsem viděl ten počet návštěvníků, podezíral sem Zdenka, že pozval celou obec. Je tu krásné prostředí. Navíc se známe roky. Prakticky od Vánoc jsme se neviděli. Je to milé setkání čtyř keramických dílen."

Dobrou náladu neskrývala ani čtvrtá do party Adéla Volná z dalekého Bánova. "Nejsou žádné trhy ani jarmarky, tak jsem takové pozvání nemohla odmítnout. Sama podobné výstavy také dělám a mám s nimi dobrou zkušenost," říká keramička zaměřující se na užitkovou keramiku.

"Mám hrníčky všech velikostí, od padesáti mililitrů po půllitrové kafáče. Také dělám aroma lampy, zvonky a vázy. Jsem spokojená, viděla jsem se s přáteli, něco se prodalo. U mě dobrý," uzavírá Adéla Volná.