„Hobby Horsing je taková obdobu klasického parkuru s živými koňmi. Tato alternativa je ale mnohem méně finančně náročná a tím pádem dostupná,“ komentuje Milan Ředina. „Přivedla mě k tomu dcera, která sama závodí s obrovským nadšením. Průkopníkem tohoto sportu v České republice je jedna moc šikovná paní z Paskova. Spojil jsem se s ní a uspořádal první závody v Prostějově, účast byla okolo osmdesáti dětí,“ doplňuje Ředina.

Jako živý člen rodiny

Vycpaná koňská hlava na tyčce, tak vypadají závodní oři v Hobby Horsingu. Dívky se k nim ovšem chovají jako živým. „Jsi nejlepší koníček na světě, krásně jsi skákal,“ hladila jedna z nich svého mazlíka po absolvování trati. Plnohodnotným partnerem jsou koníci i při vyhlašování nejlepších, kdy dostávají šerpy. „Koník je jako živý člen rodiny. Dcerka s ním mluví, má vlastní postýlku,“ smála se jedna z maminek.

Zámek v obci Ptení je na prodej.
Zámek za hubičku? Chátrající památka ve Ptení je na prodej, zájemců je víc

Děti se musí hýbat. „Myslím si, že se jedná o normální sport. Děti potřebují pohyb a při Hobby Horsingu musejí skákat a běhat s plnou intenzitou,“ uzavírá Milan Ředina s tím, že už se mu honí v hlavě další závod, tentokrát ale venkovní i s živými koňmi.