ON-LINE k situaci na jihu Moravy po tornádu najdete ZDE

„Když mi personál o půl osmé volal, že máme poškozený domov, tak jsem v žádném případě nečekal to. Je to totální devastace celého zařízení, včetně jeho vybavení,“ přiblížil ředitel S-centra Václav Polách.

Spěchal do domova mezi padajícími stromy. „Když jsem přijel, tak holky v přímé péči i zdravotní sestra byly zděšené, protože nic podobného nezažily, což asi nikdo. Klienti byli většinou v šoku. Tornádo nás totiž přepadlo, když už někteří spali nebo byli na lůžku. Prorazilo okna a skleněná tříšť poranila některé klienty. Vzduchem lítaly stolky, skříňky, televize,“ popsal pohromu ředitel.

Klienti se do ještě před pár dny výstavního domova důchodců brzy nevrátí. „Náš dům vypadá absolutně zničený, předpokládám, že oprava bude trvat tři až pět měsíců,“ uvedl Polách.

Vše o tornádu na jihu Moravy čtěte ZDE

Uživatelé služeb S-centra tak většinou zůstávají v městském hotelu. „Pracujeme na tom, aby byli naši uživatelé umístění do jiných sociálních zařízení, kde nebudou jen v provizoriu. Také doufám, že hospitalizovaní klienti se nám z nemocnice brzy vrátí,“ dodal ředitel s tím, že oceňuje především pomoc dobrovolníků.