„Z důvodu poškození koleje (vlivem vysoké teploty) je linka 18 ukončena v zastávce Otakarova. V úseku Náměstí Bratří Synků - Vozovna Pankrác je obousměrně zavedena náhradní autobusová doprava X18. Zároveň doporučujeme ve vyloučeném úseku využít autobusovou linku 193,“ uvedl organizátor městské hromadné dopravy v Praze a okolí na webobých stránkách. K obnovení provozu došlo ve 14:18, původní předpoklad byl kolem čtvrté hodiny.

Otevření přírodního koupaliště Lhotka v Praze 4.
Koupaliště na startu léta: Skáčeme radostí, že už je konečně krásně

Už hodinu před polednem vyjely do centra hlavního města a Troji kropící vozy Pražských služeb, protože tři dny po sobě meteorologové evidují teploty přes 25 °C. „Nejenže tím osvěžíme klima ve městě, ale také snížíme prašnost a intenzitu přízemního ozónu,“ uvedl na oficiálním twitterovém účtu primátorův náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha sobě).

Magistrát a jeho společnosti je připraven v kropení - mlžení komunikací pokračovat během tropických dnů. Od čtvrtka se však podle předpovědi mírně ochladí, příští týden by mohl teploměr ukázat přes třicet stupňů Celsia.

Pražské služby dokončují přestavby sypačů na úklidové a kropicí vozy.
Probuzení jara v Praze. Sypače se mění na úklidové a kropicí vozy