"Mám z akce velice příjemné dojmy a jsem ráda, že se uskutečnila. Akorát je škoda, že počasí nevyšlo. Přesto mám určitě velkou radost a moc takto děkuji městu Hostinné," potěšilo Terezu Voborníkovou přivítání v jejím městě.

Program odstartoval ve 14 hodin na náměstí, kdy zahrálo DUO V. Následovalo poděkování mladé reprezentantce od starostky Dagmar Sahánkové a předávání darů v podobě květiny a dortu. Moderátor Ladislav Stránský se poté biatlonistů vyptával na různé otázky, ať už ze sportu nebo z osobního života. Zájemci se mohli se sportovci vyfotit, dostat autogram či se podívat na medaile Terezy Voborníkové.

Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa. Rodačka z Vrchlabí v USA po sprintu ovládla i stíhací závod.
Dokázala to! Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa

Tereza Voborníková, rodačka z Hostinného, získala letos na mistrovství světa juniorů v americkém Soldier Hollow dvě zlaté medaile ve sprintu a stíhacím závodě a bronz ve vytrvalostním závodě. Letos se zúčastnila také olympiády v Pekingu.

Dvojnásobný účastník olympijských her 2018 a 2022 Adam Václavík, který pochází z Jilemnice, získal stříbro na mistrovství Evropy v běloruském Raubiči v roce 2021. Mikuláš Karlík získal na MS juniorů v rakouském Obertilliachu v roce 2021 stříbrnou a bronzovou medaili.

Jakub Jenšovský