Sportovní oddíly i amatérští sportovci mají k dispozici hřiště s umělým povrchem. Vedle něho je umístěná workoutová sestava. Pro méně zdatné a důchodce jsou určené další posilovací stroje v okolí hřiště. „Sportoviště lidé využívají od jara do podzimu. Když v zimě mrzne, můžeme povrch hřiště nastříkat tak, aby následně sloužilo jako kluziště," uvedla dolnokounická starostka Radka Formánková.

Kuriozitou Matějovic je kostel s komínem. Zchátralému kostelíku sv. Antonína z Padovy hrozila demolice. Jitka Matyšková ho koupila a zrekonstruovala na rekreační objekt.
OBRAZEM: Zchátralému kostelíku hrozila demolice. Nyní je z něj rekreační objekt

Areál je zrekonstruovaný a nově otevřený od předloňského roku. Jeho součástí je zázemí s šatnami a toaletami. Dětské herní prvky doplnili na místo letos v březnu. V jejich případě se jednalo o vítězný projekt místního participativního rozpočtu.

Náklady na přestavbu areálu za klášterem byly necelé čtyři miliony korun. Dvoumilionovou dotaci získali Dolnokouničtí z ministerstva pro místní rozvoj. Vybavení pro malé děti pořídili za zhruba sto tisíc.