Pražské vývojářské studio DIVR Labs vytvořilo v centru Prahy unikátní prostor, který nemá v evropském měřítku konkurenci. Kombinuje totiž nejnovější dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě.

Časový portál se nachází v pražském obchodě Hamleys, kde se na 250 metrech čtverečních, vybaveni brýlemi a batůžkem s extra výkonným herním počítačem, vydáte objevovat historii s Golemem nebo zachraňovat svět v doprovodu hrůzostrašných pavouků.

Ve hře Arachnoid VR se hráči ocitnou v roli průzkumníků, kteří jsou vysláni zpět v čase s úkolem obnovit komunikaci s výzkumnou stanicí kdesi hluboko pod zemí. Ze zdánlivě rutinní mise se ale brzy vyklube doslova souboj o přežití. Hráči zůstanou uvězněni hluboko v důlních tunelech vybaveni pouze svítilnou. Čeká je nemilosrdný závod s časem, aby z podzemního pekla vyvázli živí.

Golem VR pak provede hráče magickou rudolfínskou Prahou. Zažijí Karlův most bez soch, ocitnou se uprostřed noci na starém židovském hřbitově a díky úkolům, které v průběhu hry budou řešit, se nakonec dostanou do pracovny rabi Löwa, kde se společnými silami mohou pokusit oživit Golema.

Pro návštěvníky:
DIVR, suterén budovy hračkářství Hamleys v Praze ul. Na Příkopě, otevřeno denně: 10-20 hod, cena 450 CZK/os., na webu je možná online rezervace termínu https://www.divrlabs.com/locations#prague