I jejich studenti se svezli na letošní módní vlně retra. Cestu do sálu vyzdobili dvojicemi fotografií všech studentů, na kterých byli zachyceni v dětství a v současnosti, nechyběly ani obaly totalitních gramofonových desek, místu, kde se vydávaly ceny z tomboly, vévodila stará televize a další pamětnické artefakty.

Na slavnostní předtančení studenti rezignovali. „Se čtyřiceti kluky jsme to vzdali,“ smála se jedna ze dvou maturujících dívek. Že ale kluci nejsou úplná dřeva, dokázalo studentské video, v němž v prostorách společenského domu natočili procházku hudebním vývojem včetně bizarních kostýmů, v němž si s chutí právě pánové střihli i zpěvačky a tanečnice.

Z koncertu kapely Laura a její tygři v Městském společenském domě v Kolíně.
Společenský dům se proměnil v rockový klub, přijela Laura s tygry

O kulturní plesový program se postarala taneční skupina Freaks Crew, která díky tréninkům má ve společenském domě své domácí hřiště. A dále bike show Martina Šimůnka, která se měla uskutečnit už na minulém plese této školy, ale pro jeho onemocnění jej zastoupili jiní dva cyklisté. Vicemistr Evropy předvedl podobný výkon, jen se obešel bez mikrofonu. Za studenty všem od rodičů až po sponzory poděkovali Tomáš Svoboda a Valerie Hašplová, letošní čtyřicáté výročí školy vzpomněl a zábavu popřál ředitel školy Jindřich Synek.

Pak už po dvou studenti předstupovali po červeném koberci před své třídní učitele Milenu Vokálovou a Jana Vokáče, aby z jejich rukou převzali maturitní šerpy, s podáním ruky přispěchal i ředitel školy. Nejvyššímu maturantu a úspěšnému volejbalistovi stuhu předal učitel odborného výcviku David Ozieranec, pak se společně s ředitelem vyfotili. „Domluvili jsme se na tom předem, byli jsme jak Dlouhý, Široký a Bystrozraký,“ smál se šéf školy.

Pak už zbýval jen přípitek, zametení naházených peněz pro štěstí a první taneční kroky na skladby v podání čáslavské kapely JEL Band. Půlnoční překvapení bylo tradičně v režii studentů, poté až do ranních hodin bavili dva DJ Mashapes & Lutterbin.

CrossDance Show v Městském divadle v Kolíně.
Tanečníci z CrossDance bilancovali další úspěšný rok
Školáci si užili stužkovací ples.
Do společnosti vstoupili i žáci devátých tříd 4. ZŠ Kolín
Z maturitního plesu oktávy kolínského gymnázia.
Ples oktávy se nesl ve znamení rychlých aut a perfektního tance