Desítky informačních letáků nalezl v kontejneru v Kuštově ulici v Rakovníku Vladimír Kvasnička, který je zároveň městským zastupitelem. Rozhořčení neskrývali ani další lidé. Podle České pošty byly ovšem letáky obyvatelům doručené. V kontejneru se prý ocitly letáky, které měly skončit na depu.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

„Oblast směr TOS ulice Kuštova doručovala naše brigádnice, která doručuje informační a propagační materiály již asi jeden rok, zatím probíhalo vše bez problémů. K roznosu brigádnice uvedla, že letáky roznesla do všech dodacích míst. Zbytek letáků, které měla vrátit na depo, vyhodila do kontejneru. Což je samozřejmě chyba. Je si vědoma, že tím porušila stanovené postupy. S doručovatelkou bylo důsledně projednáno a bude jí krácena odměna za roznos,“ reagoval na dotaz Deníku mluvčí České pošty Matyáš Vitík s tím, že firma si udělala místní šetření o doručení letáků.

Na informačním letáku jsou uvedené nejen příznaky onemocnění novým koronavirem, ale jsou zde také shrnutá preventivní opatření a  stručné informace o samotném viru. Kromě toho zde obyvatelé najdou potřebné kontakty a také odpověď na nejčastější otázky – na ně odpovídá ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a jeho náměstek Roman Prymula. Informačními letáky zahájil stát informační kampaň, mezi obyvatele jich bylo distribuováno zhruba pět milionů.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník