V sobotu 11. května se uskutečnilo finále již 15. ročníku soutěže Miss Czech Republic. Spolu s krásnými soutěžícími mohli diváci obdivovat také korunku pro absolutní vítězku. Ta tradičně pocházela od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux.

Korunka, po které jistě toužila každá z finalistek, září v křišťálových a safírově modrých barvách. Nese název Crystal Charming Desire a svůj podíl na jejím zrodu má také ředitelka soutěže Taťána Makarenko spolu s kreativním ředitelem Samem Dolce.

Soutěž Miss Czech Republic 2024 již zná své vítězky: 

Vyhlášení Miss Czech Republic 2024 v pražském Foru Karlín
Novou českou Miss se stala Adéla Štroffeková. Uspěla i Veronika Biasiol

Tento unikátní skvost ozdobil vítězku nejprestižnějšího klání o královnu krásy v Česku - Adélu Štroffekovou z Prahy.

„Pestrost a rozmanitost tvarů a uskupení - to je královská korunka Crystal Charming Desire, jež má vyvolat všechny emoce spojené s vítězstvím. Noblesu a půvab mladých dívek, které se s touhou vyhrát ucházejí o titul královny krásy, a také jejich křehkost a zároveň sílu, kterou nám ukazují. Sebevědomé, schopné a odhodlané dívky pak mohou ve světě nezaměnitelně zazářit a vytvořit něco zcela originálního a prospěšného. Dívky tohoto ročníku mne opět přesvědčily, že mají rozhodně potenciál a věřím, že budou důstojně reprezentovat naši republiku,“ uvedla majitelka ŠENÝR Bijoux Olga Kopalová Rynešová.

Šenýr Bijoux dekoroval všech pět vítězek, kterými jsou:

  • Absolutní vítězka Miss World Czech Republic 2024 Adéla Štroffeková
  • Miss Supranational Czech Republic 2024 Michaela Macháčková (světle safírová křišťálová korunka)
  • Miss International Czech Republic 2024 Alina Demenťjeva (růžová křišťálová korunka)
  • Miss Intercontinental Czech Republic Julie Smékalová (šampáň křišťálová korunka)
  • Miss Grand Czech Republic 2024 Veronica Biasiol (smaragdová křišťálová korunka)

Motivem korunky je uskupení sedmi křišťálových prvků složených z křížků, obdélníků, vlnek a dalších tvarů. Symbol křížku znásobený šťastnou sedmičkou pak vyjadřuje víru, společenské hodnoty, lásku a úctu, což podtrhuje i značka tvůrce ŠENÝR Krásná duše. Perličky se nabízejí jako symbol bojovnosti pro nositelky s krásnou duší, dívky dokážou kouzla na všech polích, která si vyberou.

Vítězky Miss Czech Republic 2024 s korunkami ŠENÝR Bijoux.Vítězky Miss Czech Republic 2024 s korunkami ŠENÝR BijouxZdroj: Petr Archon Bureš

Celkový obraz tohoto šperku je pak dotvořen stovkami třpytivých křišťálových kamenů a stříbrným prachem.

Zápis na seznam UNESCO

„Věhlas našich šperků nově podpořil i zápis na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO, vítězka tak při korunovaci obdržela o to cennější korunku. Věřím, že jí vítězství a šperk změní život, a je mi ctí, že podobné pocity můžeme navodit i dalším ženám ozdobeným našimi šperky,“ uzavřela Kopalová Rynešová.

Rodinná firma ŠENÝR Bijoux pod taktovkou Olgy Kopalové Rynešové patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách, její šperkařská tradice sahá již do roku 1900. Největší úspěchy firma slaví na veletrzích v Evropě a Asii.

Jejími korunkami se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015. Získala popularitu nejen v tuzemsku, ale i na světových soutěžích krásy. Od roku 2010 do roku 2015 měly putovní korunku od ŠENÝR Bijoux královny krásy Miss Réunion. Od roku 2019 svými unikátními designy korunek zdobí vítězky Miss Czech Republic, která má aktuálně většinu licencí na světové soutěže.

Šperky od ŠENÝR Bijoux zdobí i význačné osobnosti kulturního a politického života v různých částech planety, stejně jako všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky jedinečných designů.