V pátek před lidi předstoupil v brněnském Sono Centru i neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš. „Člověk si vždy natluče ústa sám. Ale myslím si, že je dobré si alespoň poslechnout rady zkušenějších,“ řekl bývalý předseda Akademie věd.

Cílem brněnské konference je inspirovat mladé lidi. Její letošní heslo je zvítězí ten, kdo vytrvá. „Tento rok jsme úplně změnili koncept. Už se nesoustředíme pouze na studenty, ale hlavně na mladé a ambiciózní Čechy. Konference nebude jen o přednáškách, ale také o seznamování se s novými lidmi, kteří se chtějí neustále posouvat dopředu. Známé osobnosti byznysu budou věnovat svůj čas všem a zodpoví zvídavé dotazy,“ popsal konferenci organizátor Ondřej Prášek.

Před lidmi v pátek vystoupil například jeden z nejbohatších Čechů Dalibor Dědek, český automobilový designér Otto Fabri nebo David Pavlík, který pracoval i pro Billa Gatese. „Glorious přitahuje přesně ty lidi, kteří budou za pár let ovlivňovat naši společnost,“ uvedl zakladatel společnosti Liftago Ondřej Krátký.

Na konferenci vyrazila také pětadvacetiletá studentka psychologie Tereza Hrušková. „Byla jsem na akci už předchozí dva roky. Zajímá mě cesta k úspěchu a to, jak se k němu postavit. Sama bych ráda rozjela nějaký projekt, takže bych zde chtěla načerpat i nějaké znalosti a inspiraci,“ odůvodnila svoji účast studentka.

JAN VOSTAL