Tak krásný led se totiž na Lipně opravdu hned tak nevidí. Na parkovišti u Windy Pointu v Černé v Pošumaví proto bylo už dopoledne plno. "Opravdu bych se ale držel jen při břehu, já bych si víc jak dvacet metrů od něj netroufl," okomentoval barman a provozovatel Windy Pointu David Neumann. "Ale jak je vidět, někteří troufalci se nebojí vyjet ani na volnou hladinu."

I když v plážovém baru bylo v neděli otevřeno, nestál Daviod Neumann za barem a nemíchal koktejly jako obvykle, ale v montérkách pobíhal kolem kluziště na pláži a řídil stavbu zastřešení. "Teď máme kluziště zase zavřené, nasněžilo nám do něj, pak se oteplilo, takže led nestál za moc. A tak stavíme střechu, aby to vydrželo co nejdéle." Předpověď totiž slibuje sněžení, hlavně na horách, a tak to nebude s bruslením na hladině jezera kdovíjaké.

close Na Windy Pointu se chystá kryté kluziště. Bar s terasou a iglú je otevřený zatím o víkendech. Na snímku jeho provozovatel David Neumann. info Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová zoom_in Na Windy Pointu se chystá kryté kluziště. Bar s terasou a iglú je otevřený zatím o víkendech. Na snímku jeho provozovatel David Neumann.

Několikanásobný mistr ČR a vicemistr Evropy ve Flair bartendingu by rád svůj Windy Point nechal otevřený po celou zimu, vymýšlí proto i další lákadla. "Kromě kluziště máme i půjčovnu bruslí, brzy v ledu vykopeme ledovou díru pro otužilce a máme v plánu udělat i ledový kolotoč." Tím má na mysli obří kolo vyřezané v ledu, které se pohání ručně nebo motorem.