Podle té by měl mít Jakub Vágner rybník Medenice pronajatý na 25 let s opcí na dalších 25 let. Stejné podmínky má i v případě rybníků Katlov a Pohan, kde má navíc předkupní právo zapsané v katastru.

Jenže v návrhu smlouvy na pronájem rybníku Medenice je obsažena ještě jedna podmínka. A právě s ní mají radní největší problém. „Tato podmínka říká, že když kterákoliv strana smlouvu o pronájmu ukončí, nesmí s rybníkem nikdo dalších pět let nakládat. To se nám nelíbí,“ vysvětlil místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) s tím, že rada prozatím materiál odložila a chce o něm s Vágnerem ještě jednat.

Hlavní jsou podmínky

To potvrdila produkční Jakuba Vágnera Tereza Aster Vágnerová. „Smlouva se musí ještě celá zrevidovat. Náš právník má za úkol dohodnout podmínky smlouvy akceptovatelné pro obě strany,“ řekla.

Vít Šnajdr zdůraznil, že by vedení města rádo sjednotilo pronájem všech rybníků na stejnou dobu. „Jako rada města máme zastupitelstvu města pronájem rybníku Medenice buď doporučit, nebo nedoporučit ke schválení. Proto jsme materiál zatím odložili, abychom mohli jednat a připravit ho na červnové jednání zastupitelů,“ doplnil.