Jakub Vágner tak bude na Kutnohorsku obhospodařovat celkem tři rybníky, kromě Medenice má už od města pronajatý Katlov a Pohan. Všechny vodní plochy má pronajaté do roku 2038 s opcí na 25 let.

V rybníku Medenice před nedávnem objevil herpes virus, rybáři museli všechny ryby v srpnu zlikvidovat, bylo jich přibližně pět až sedm tun. „Pan Vágner je se situací na rybníku Medenice seznámen,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO 2011).

Doplnil, že je dodnes záhadou, jak se virus do rybníka dostal. „Ostatní vzorky v ochranném pásmu rybníků kolem přišly negativní, čili je záhada, jakým způsobem se to dostalo pouze do Medenice," dodal Viktora.

Jednou z možných variant může být to, že virus přenesli kormoráni. Druhou variantou je možnost, že někdo hodil do rybníka nakaženého koi kapra ze zahradního jezírka. Při výlovu se ale žádná taková ryba nenašla.

Sedmatřicetiletý syn hudebníka Karla Vágnera je držitelem mnoha rybářských rekordů, za rybami a dobrodružstvím cestuje po celém světě. Propaguje rybářský přístup zvaný "chyť a pusť", kdy se ulovené ryby vracejí do vody.