„Na Instagramu se objevilo živé vysílání chlapce, který pod svým krkem držel řeznou zbraň s výhrůžkami, že se zabije. To nenechalo moji dceru v klidu a informovala mě telefonicky s prosbou, abych chlapci pomohl,“ vzpomíná.

Jediné, co ho prý v té chvíli napadlo, bylo, že to je jen pubertální krok se zviditelnit. Ale na druhou stranu, co když ne…

Marie Kepáková ze Skalice nad Svitavou maluje obrazy jen třemi prsty. Rakovinu vzala jako výzvu.
Obrazy maluje jen třemi prsty. Žena z Blanenska přijala rakovinu jako výzvu

“Vybavil jsem si situaci z pár dní starého případu 16ti leté dívky v Řevnicích. Musel jsem jednat rychle, proto jsem se rozhodl kontaktovat kamaráda F.H. z Městské policie ve Strakonicích. V ten večer měl zrovna noční směnu na služebně. Obeznámil jsem ho se situací, která mě v té chvíli trápila, a on mě uklidnil s tím, že se o vše postará. Po odeslání screenshotu videa, mi po pěti minutách ano, po pěti minutách od hovoru, přišla dobrá zpráva. Hlídka MP Strakonice je v místě bydliště chlapce s ním i s jeho rodiči,“ zakončil příběh Verunčin otec.

Redakci se podařilo získat také pohled statečné dívky. „S tím klukem se známe, chodili jsme spolu ven a tak. Je mu asi 16 nebo 17 let. Pohádal se se svou holkou. Podle toho, jak ho znám, by to nejspíš udělal,“ řekla Veronika. Od té doby už spolu mluvili. „Psal mi a moc mi děkoval,“ dodala dívka.

Na dceru jsem pyšný, říká otec 

K případu se vyjádřila také městská policie. „Oznámení, že nějaký chlapec chce spáchat sebevraždu a své rozhodnutí živě vysílá přes sociální síť, přijala městská policie v sobotu 20. listopadu pár minut před půlnocí. Stálista měl k dispozici jméno a přibližný věk chlapce. Požádal o lustraci státní policii a ta zjistila, že osoba s tímto jménem a v tomto věku je ve Strakonicích pouze jedna. Během pěti minut jela do místa bydliště hlídka strážníků. Chlapec byl doma a přiznal, že je nešťastný z rozchodu s dívkou. Rodiče o ničem nevěděli, byli překvapení. Strážník si s chlapcem povídal, snažil se ho uklidnit a vysvětlit mu, že tohle není správné řešení a že ta pravá láska ho teprve čeká. Takováto oznámení se nesmí nikdy podcenit. Velké poděkování zaslouží ale zejména dcerka oznamovatele, která jako jediná ze sledujících vyhodnotila situaci naprosto bravurně a informovala tatínka. Tento případ dopadl naštěstí dobře, ale také nemusel,“ uvedla tisková mluvčí městské policie Jaroslava Krejčová.

Přinášíme novou várku vtipů.
Vrchní, prchni i covidové Vánoce. Listopad přinesl novou várku vtipů

Veronika si okamžitě získala obdiv a respekt všech, kteří o případu ví. Ale hlavně svého otce. „Jsem pyšný, že mé dceři zdraví cizích není lhostejné a že se na mě obrátila. Ale hlavní DĚKUJI si zaslouží operátor MP Strakonice za svůj profesionální přístup a rychle jednání. Přeji chlapci, aby své problémy v nejkratší době rozumně vyřešil a už ho taková hloupost nikdy nenapadla. Jeho, ani nikoho jiného.“