Parkoviště ski areálů v Malé Morávce nápor aut zvládají, protože obleva, dešťové přeháňky a mokrý sníh část lyžařů odradily. Zato hotová parkovací kalamita nastává kolem nejdůležitějšího parkoviště Hvězda, které je vstupní branou na Praděd a hřebeny Jeseníků. Navzdory placenému parkování je Hvězda permanentně plná a řidiči odstavují auta kolem silnice kde se dá. Odstavená auta se táhnou z Hvězdy na Malou Morávku a na Karlovu Studánku. Řešení? Nejezděte autem až na Hvězdu. Nechte auto na parkovišti v Dolní Moravici a přesedněte na novou autobusovou kyvadlovou linku, která vás zaveze přes Hvězdu až na Ovčárnu.

„Objevte novou cestu s UMBRELLA CITY LINES. Ve spolupráci se starostou Malé Morávky Ondřejem Holubem, starostkou Karlovy Studánky Radkou Chudovou a starostou Dolní Moravice Pavlem Kopečkem jsme pro vás připravili pohodlnou a rychlou cestu za příznivé ceny,“ představuje své služby provozovatel nové autobusové kyvadlové dopravy Dolní Moravice – Ovčárna.

Po celé republice přibývá míst, kde v reakci na výzvu ministra vnitra samosprávy ruší plánované jimi pořádané ohňostroje:

Novoroční ohňostroje některá města zrušila kvůli tragické střelbě na fakultě v Praze i kvůli ohleduplnosti ke zvířatům.
Ohňostroje v ČR: Většina měst ministra Rakušana neposlechne, důvody se různí

„Tohle bude zajímavá konkurence pro krajskou kyvadlovou dopravu, když většina spojů této linky jezdí "jen" v trase Hvězda - Ovčárna a zpět,“ komentují novou kyvadlovou linku na Ovčárnu fanoušci Jeseníků.

Ski areály sice jedou naplno, ale kvalita sněhu na sjezdovkách značně utrpěla během dešťů a oblevy. Lyžaři sice lamentují, že mokrý sníh je pomalý, ale zase si pochvalují lyžovačku bez front a čekání. „A co takhle lyžovačka na Silvestra? Na Expressu se můžete těšit na denní lyžování 8:30-16:00 a večerní lyžování 18:00-21:00,“ zve lyžaře skiareál v Karlově pod Pradědem.

Nové zvířecí přírůstky v hodonínské zoo:

Celkem 166 mláďat se narodilo v Zoo Hodonín v roce 2023.
Rok 2023 v Zoo Hodonín. Přibyli malí klokani, surikaty i chameleoni

Běžkaři si vyměňují tipy, kde už to ve stopě dře příliš, a kde se ještě dá projet. A ochránci přírody? Ti prosí návštěvníky Jeseníků, aby petardy a rachejtle nebrali s sebou do hor. „Ohňostroje nepatří ani do národních přírodních rezervací a do I. zóny CHKO obecně. Děkujeme, že v těchto citlivých oblastech zábavní pyrotechniku neodpalujete,“ vzkazuje turistům CHKO Jeseníky s odvoláním na stanovisko Ministerstva Životního prostředí, které zákaz ohňostrojů v národních parcích zdůvodňuje ochranou divoké zvěře. „Světla a zvuky totiž mohou narušit jejich přirozené chování a prostředí, ve kterém žijí,“ uvedlo k ohňostrojům Ministerstvo ŽP.