„Pracovala na tom celá jednotka, hlavně ale šéf strojní služby Standa Šimral,“ potvrdil velitel Jednotky dobrovolných hasičů Chodov Jiří Kiss. Složení výbavy samozřejmě odpovídá vyhlášce, ale rozmístění a různá technická vylepšení jsou dílem všech.

Jak velitel vyzdvihl, nová cisterna je moderní opravdu ve všem, má automatickou převodovku, kotoučové brzdy a především je na podvozku Tatra. „Auto je moderně vybaveno prvky, které používáme k zásahu. Konkrétně tato cisterna bude předurčena k takzvaným technickým zásahům, tedy při dopravních nehodách nebo třeba úniku nebezpečných látek,“ vysvětlil Kiss.

Obměna po 15 letech

Podle koncepce, kterou dohodli hasiči s městem, je jejich technika obměňována po 15 letech. „Hasiči jsou tím největším dárkem pro město Chodov a toto je jedním z poděkování za jejich skvělou práci,“ konstatoval starosta města Patrik Pizinger. Ten na sebe vzal i roli Ježíška a cisternu hasičům osobně přivezl.

Dokonce si výhradně kvůli tomu udělal v létě řidičák na náklaďák. A v pátek prošel doslova křtem ledem. „I přes těžké podmínky, to auto se řídí úžasně,“ pochvaloval si s úsměvem po příjezdu.

Nová cisterna vyšla město zhruba na osm milionů korun a více jak 400 tisíc přispěl Karlovarský kraj na vyprošťovací zařízení.