Ve čtvrtek dostal dýni nejprve tygr. Aby ho lákala, byly v ní tři kusy masa. Šelma pobavila přihlížející diváky, s oranžovým symbolem podzimu si totiž hrála. A to i poté, co všechny kusy masa vypadly ven. Tygr totiž odběhl za pro něj neobvyklou věcí a ke svačině se dostal až později. Následně zjistil, že si dýni může v zubech kamkoliv odnést. Netrvalo dlouho a ve výběhu byly jen oranžové kusy.

Dýně jsou tentokrát součástí i komentovaného krmení. Medvědy příliš nezaujaly, jednu dokonce nechali dlouhou dobu na svém místě. Více si pochutnali na ovoci a zelenině, které jim házela Simona Kubičková z marketingu jihlavské zoo.

To u prasat visajanských byl o dýni značný zájem a pravidla byla jasná – větší zvíře má přednost. Nejdříve se tak snažilo mládě využít chvilkové nepozornosti matky, aby si také pochutnalo. Přes opakované odehnání to zkoušelo znova a znova, až pak přišel k dýni otec a matka i s potomkem musely pryč.

Do Zoo Olomouc se po roční přestávce vrátili gepardi
V Olomouci jsou opět k vidění nejrychlejší savci světa. Zoo získala dva gepardy

Dýni nalezl ve svém výběhu i hrošík. Očekávalo se, že jí s chutí zkonzumuje, ten si ale jen kousl a pak ho více zaujalo vedle ležící seno. Těžko říct, třeba si dobrotu šetřil na později.

Zájem byl také o populární surikaty. Tito všežravci měli dýni plněnou bílými myškami a nakrájenými jablky. Malé šelmy se nejdříve snažily dostat dovnitř vyřezanými otvory z boku. Pak pochopily, že takto to nepůjde. Tak si začaly si vybírat vrchem, co se jim líbilo. I zde byla patrná jistá řevnivost, kdy si jedna surikata dýní hlídala a ostatní odháněla.

Stejná pětice zvířat má na jídelníčku dýni i v pátek, v sobotu pak bude v zoologické zahradě velká podzimní slavnost. Od deseti dopoledne do tří odpoledne se mohou návštěvníci těšit na řemeslné trhy, dílničky pro děti a hlavně dýňové hodování zvířat, symbol halloweenu postupně dostanou hyeny, lamy, nosál, medvědi, pekari, prasta visajanská, giboni, hrošík, tamaríni, lemur a surikaty.