V krátké době zemřel třetí z nejbližších vysočinských přátel prezidenta. Po hospodském Miroslavu Zitovi a exšéfovi Kosteleckých uzenin Janu Bočkovi skonal Jiří Růžička, šéf vyhlášeného rybářství v Bohdalově. Ten přitom ještě v lednu slavil v restauraci U Prezidenta v Novém Veselí Zemanovo vítězství v prezidentských volbách.

„Já jsem věřil, že Miloš vyhraje už v prvním kole voleb. Jsem šťastný, že se mu to nakonec ve povedlo,“ nechal se tehdy slyšet Jiří Růžička. Kamarádovi přál do dalších let na hradě, ať se ho hlavně drží zdraví. Jeho samotného zdraví zradilo. Jiří Růžička zemřel po těžké nemoci v pondělí 2. dubna. Bylo mu 77 let.

Ilustrační foto
Zemina z dálnice poslouží na úpravy města

Jiří Růžička patřil mezi čtveřici nejvěrnějších přátel Miloše Zemana, které prezident získal při svém dlouholetém chalupaření v Novém Veselí. Do party patří i Josef Vencovský. Právě v jeho penzionu v Rytířsku se přátelé často scházeli.

Miloš Zeman si přátelství s Jiří Růžičkou velmi cenil. Do jeho životopisné knihy Proti proudu – příběh rybníkáře, napsal: „Ke stáří si už člověk přátele vybírá a pečlivě je odděluje od pouhých známých. Skutečných přátel na konci života máme nesmírně málo. Jsem rád, že mým přítelem na Vysočině je dobrý člověk Jiří Růžička.“

Prezident Miloš Zeman zamířil do Žďáru nad Sázavou bezprostředně po své návštěvě na Slovensku. Na místo jej dopravil vrtulník, který přistál na louce u Černého rybníka poblíž obce Vysoké.

Přílet hlavy státu provázela přísná bezpečnostní opatření. Přítomna byla státní i městská policie a nechyběli ani členové prezidentovy ochranky.

Na křižovatce ulic Neumannova a Novoměstská přibudou odbočovací pruhy a přechod pro chodce.
Další dvě žďárské křižovatky čekají úpravy