„Pod pohrůžkou fyzického násilí donutil poškozeného v jejich společné cele nejméně dvakrát k orálnímu sexu. Vše se odehrávalo vždy po večerce,“ řekl státní zástupce Pavel Hajný.

Obviněný muž to ale razantně odmítl. „Chtěl bych říci, že k takovým prasárnám nemám sklony. Jsem normálně na ženský. Já jsem mu nic z toho, co je ve spise, neudělal. Já nemám ve věznici moc dobrou pověst. On byl pampeliška, víte, tak my ve vězení říkáme těm slabším jedincům. Navíc se o něm rychle rozšířilo, že je homosexuál,“ vypověděl u soudu Lakatoš, který už byl v minulosti jednou za znásilnění ženy odsouzen na pět let.

Po večerce musel vlézt k němu pod deku

Poškozený vězeň Lukáš G. napřed u soudu tvrdil, že si na znásilnění nepamatuje, ale pak se na dotazy soudce rozpovídal. „Přestěhovali mě k Lakatošovi do cely. On mi pak vyhrožoval, že když mu to neudělám, zbije mě. Bál jsem se ho, a tak jsem poslechl. Asi dvakrát nebo třikrát jsem pak vlezl po večerce k němu pod deku a kouřil jsem ho, dokud mi neejakuloval do pusy. Pak mě přestěhovali pryč,“ uvedl dvacetiletý mladík, který zároveň přiznal, že užívá pervitin.

Přes svůj nízký věk stál před soudem už sedmkrát. Podle hodnocení z věznice dostal dokonce letos v březnu kázeňský trest právě za požití této látky v areálu věznice. Poškozený dodal, že je homosexuálně orientovaný a podle svých slov to neskrývá.

Hrozná ostuda pro olašského cikána

Obžalovaný se také hájil tvrzením, že obvinění ze znásilnění je pro něho jako olašského cikána hrozná ostuda.

„Už jsem to psal i sestře v dopise, když jsem se dozvěděl, že jsem měl toho kluka znásilnit. Nechápu, co si navymýšlel, já jsem nic neudělal. Má starosti sám se sebou. Kdyby se něco takového skutečně dělo, mohl si ihned přivolat ostrahu nebo tak,“ stál si za svým Lakatoš.

Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu dalších pět až 12 let za mřížemi.