Betonové a ocelové plováky, které budou tvořit kostru nového hlavního mola, už složili v areálu Kamencového jezera. Nudapláž se proměnila v montážní středisko, kde se jednotlivé díly kompletují.

„Navezlo se prvních patnáct betonových pontonů, které se smontují na nudapláži a pak přeplaví k hlavní pláži,“ přiblížil zastupující tiskový mluvčí magistrátu Tomáš Branda. Podle jeho informací je na nudapláži zhruba polovina potřebných dílů k sestavení mola. „Pokračovat se bude v montování ocelových plováků, které budou tvořit bazény a části navazující na hlavní molo,“ doplnil.

Zavřená nudapláž je hlavním omezením. „Bójkami je oddělená také část vodní plochy, aby plavci nepřišli do kontaktu s plovoucím molem. Ale na to jsou návštěvníci jezera zvyklí. Plocha byla oddělená i dříve, ta blíže k železniční trati byla k dispozici kanoistům,“ uvedla Martina Pelcová, mluvčí zooparku, pod který spadá i areál jezera.

Prostoru k plavání v jezeře je i tak spousta. „Voda je navíc příjemně teplá, má 27 stupňů a je stále čistá,“ láká mluvčí k návštěvě.

Práce mají probíhat ještě měsíc

Na otvické straně je bez omezení přístupná celá pláž, u hlavního vstupu smí návštěvníci využívat prostor od brouzdaliště pro děti po původní vstup na molo. Prostor, kam se nesmí, vyhrazují pásky.

Kompletace mola potrvá do poloviny července. I s příslušenstvím město vyjde na 39,8 milionů korun.