Server iRozhlas přišel s informací, že dobrovolní hasiči, kteří spáleniště prohledávali, prozradili, že hledali trezor nebo jeho obsah. Ten měl ze srubu zmizet před požárem. Důkazy hledali na spáleništi v těch dnech policisté společně s hasiči. Někteří dobrovolní hasiči mluvili dokonce o tom, že hledali celý trezor.

„My jsme ho při tom prvotním zásahu nenašli. Vědělo se, že tam je, já jsem pak ten den ráno odjížděl do práce, kolegové tam zůstali celý den a asistovali kriminálce při hledání,“ popsal Radiožurnálu jeden z místních dobrovolných hasičů, kterého reportéři navštívili doma. Kvůli probíhajícímu vyšetřování nechtěl své jméno zveřejnit.

Informace o údajně zmizelém trezoru nebo jeho obsahu nechtěl pro iRozhlas komentovat ani jednatel Mynářovy firmy Miroslav Červenka: „Je to předmětem šetření, takže se k tomu nemůžu vyjádřit.“

Podobně odpověděla reportérům i mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová. „Na objasnění uvedeného případu intenzivně pracujeme a analyzujeme veškeré získané poznatky a stopy. S ohledem na probíhající vyšetřování v tuto chvíli nebudeme poskytovat bližší informace.“

Náhoda, či nehoda? Nikoli

Vratislav Mynář událost spojuje s nenávistnou kampaní médií. Požár restaurace byl prý podle něj založen úmyslně.  „Někdo srub zapálil a on kompletně shořel. Náhoda? Nikoli. Nehoda? Ne. Už podle prvních zjištění našich i vyšetřovatelů tento požár někdo založil úmyslně,“ uvedl v prohlášení na hradním webu kancléř Vratislav Mynář. 

V době požáru měl trávit ve srubu prodloužený víkend i rodinou. „Ten den, kdy se to stalo, jsem tu měl se svou rodinou trávit prodloužený víkend. A jen onemocnění mého syna znamenalo to, že jsme zůstali v Praze a ne v Osvětimanech. Nechci ani domyslet, jaká hrůza se mohla stát,“ dodal.