Kapličku, která byla vysvěcená před sto šedesáti lety v roce 1861 a je kulturní památkou, ozdobily malérečky ornamenty na stěnách ze všech stran. „Testovaly jsme zároveň barvy pro chystanou galerii moravských ornamentů do spřízněného Českého a slovenského muzea a knihovny v Iowě ve Spojených státech amerických. Zkoušely jsme si zde barvy, které pro nás speciálně namíchal Jaromír Schovanec z Kyjova. Jsou z více odstínů a s přidanou bází, díky níž jsou odolnější vůči ultrafialovému záření. Měly by i déle vydržet,“ popsala malérečka Dagmar Benešová, která je současně členkou nadačního fondu Moravská krása.

Práce na výzdobě kapličky uprostřed rušné křižovatky podle ní nebyla vůbec jednoduchá. „Běhaly jsme měsíc a půl po lešení. Kolem projížděla auta a kamiony, bylo to náročné. Ale výsledek určitě stojí za to,“ usmívala se Benešová.

Výzdoba čeká i další kapličku

Kaplička svaté Terezie není poslední, kterou malérečky v Kosticích zkrášlí. „Další kapličkou bude ta u hřbitova, která se nachází na vjezdu do Kostic ve směru od Tvrdonic. Tu se budeme snažit obnovit přesně podle starých dobových fotografií, které se dochovaly. Zřejmě ale nejdříve až příští rok,“ naznačila malérečka.