Jenže už v pátek magistrát zařízení uzavřel. Důvodem je, že dva nakažení muži bez domova z karantény utekli.

Informaci v pátek v podvečer potvrdila mluvčí magistrátu Eva Barborková. „Dvě osoby dnes v rozporu s nařízenou izolací kvůli onemocnění covid-19 opustily karanténní zařízení, které pro lidi bez domova zřídilo město Plzeň. Město o tom bezprostředně informovalo policii, která se událostí zabývá. Událost město Plzeň vnímá jako politováníhodnou,“ uvedla Barborková.

Na situaci reagoval i čtvrtý plzeňský obvod, kterému nebylo umístění nakažených bezdomovců po chuti a žádal magistrát o zajištění bezpečnosti. „Ukázalo se, že město i přes apely našeho obvodu a petici občanů objekt dostatečně nezabezpečilo. Celá událost nás velmi mrzí, a to především s ohledem na obyvatele Doubravky. Vítáme následný postup města, které objekt po útěku dvou osob ihned vyklidilo a trvale uzavřelo,“ řekl mluvčí obvodu Jan Švábek s tím, že zbylí bezdomovci byli podle jeho informací odvezeni zpět do domova sv. Františka.

Jeden uprchlík se podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové vrátil sám, po druhém policie pátrá. „Ve věci byly zahájeny úkony pro podezření ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci,“ dodala Jiroušková.

Ilustrační foto.
Kapacita intenzivních lůžek v kraji je stále na hraně, nemocných však ubývá