O akci byl obrovský zájem a rezervace byly brzy po spuštění vyčerpané. To ukázal i její začátek. Už před čtvrtou hodinou byla pasáž Lucerny a její okolí prakticky plné lidí. Pořadatelé pro ty, kteří se nedostali do vnitřních prostor, umístili v pasáži obří obrazovku, na které sledovaly dění uvnitř desítky lidí.  

Akci v Lucerně připravili přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně. Koncert začal s mírným zpožděním. Hned v úvodu oznámili moderátoři večera Světlana Witovská a Jindřich Šídlo, že program dozná kvůli onemocněním některých muzikantů řady změn.

Rakev s ostatky Karla Schwarzenberga již dorazila na Orlík:

Rakev s ostatky knížete Karla dorazila na Orlík, přišla se podívat i hrstka místních
Pohřeb Karla Schwarzenberga: Rakev s ostatky knížete dorazila na Orlík

Třeba avizovanou skupinu Už jsme doma tak nahradili muzikanti kolem Varhana Orchestroviče Bauera.

V rámci komponovaného programu se střídaly rozhovory moderátorů s hudebními vystoupeními a videy ze situací s Karlem Schwarzenbergem. Během první poloviny akce tak diváci viděli a slyšeli například Michaela Žantovského, Alexandra Vondru, Šimona Panka, Jiřího Havelku, Tomáše Jeřábka, Jaroslava Spurného, Jana Dobrovského či undergroundovou kapelu Garage s Tonym Ducháčkem. S ni si celý klub zazpíval i hitovku Muchomůrky bílé.

Na časy strávené společně s knížetem zavzpomínal provozovatel vídeňského klubu Nachtasyl Jiří Chmel. „Zlomovým večírkem pro nás byl ten 24. listopadu 1989, kdy v Čechách padla bolševická chátra. To se večírek protáhl hodně přes zavírací hodinu, která byl ve čtyři ráno,“ popsal. 

Ve svatovítském chrámu se konala zádušní mše za Karla Schwarzenberga: 

Poslední rozloučení s bývalým ministrem, poslancem, senátorem a hradním kancléřem Karlem Schwarzenbergem, 9. prosince 2023, katedrála svatého Víta
Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem: Bude této zemi chybět, řekl prezident Pavel

Koncert nebyl jedinou aktivitou, která se v Lucerně děla. V galerii se konala výstava fotografií Karla Schwarzenberga, ty se promítaly i v přilehlých prostorách. V kině Lucerna byly pouštěny snímky ze života Karla Schwarzenberga.

Promluvila i Schwarzenbergova dcera 

Na hudební části akce promluvila Schwarzenbergova dcera Anna Karolína, blízkými zvaná Lila. Její nečekané vystoupení vyvolalo dojetí v zaplněném sále, kde improvizovaný program sledovalo různorodé publikum. „Celá tato zkušenost v Praze nádherná a úchvatná. Lidé se ve sněhu řadí, aby se rozloučili s mým otcem, děkuji všem, kdo přišli do katedrály, před ni nebo sem na koncert,“ řekla roztřeseným hlasem.