Film s názvem Karlos se promítal v kině CineStar v neděli hned ve dvou sálech, oba byly zcela zaplněné. „Konečně su doma,“ prohlásil slavný bojovník s přezdívkou Terminátor před stovkami lidí čekajících na podpis v obchodním centru.

Obrovský zájem o autogramiádu i promítání jej překvapil. „To jsem nečekal. Olomouc bylo jediné město, kde jsem si doslova vynutil otevření ještě jednoho sálu na dnešní promítání. Jsem moc rád, že se to povedlo,“ řekl aktér dokumentu Karlos.

Karlos. Český terminátor Vémola na plátně
Terminátor v zajetí vlastního ega. Dokument Karlos o Vémolovi příliš neřekne

Karlos Vémola, první Čech, který to dotáhl do slavné americké organizace elitních bojovníků UFC, začínal svou zápasnickou cestu v olomoucké sokolovně. Již v rozjezdu své úspěšné kariéry byl přezdíván Terminátor z Hodolan.

Do Olomouce se občas vracívá i v rámci různých sportovních podniků. Fandí hokejistům Mory, na kterou s tátou kdysi chodívali, a fotbalistům Sigmy. Sám v mládí fotbal zkoušel, pak u něj zvítězilo zápasení.

„Vždycky budu fandit Sigmě. Olomouc totiž miluju,“ ujistil publikum na motivačním setkání s mladými sigmáckými nadějemi před čtyřmi lety.

Patnáct let života 

Devadesátiminutový snímek Karlos mapuje 15 let jeho sportovního i privátního života. Diváky nechá nahlédnout do soukromí už při svých světových začátcích v Londýně, kde závodil coby kulturista nebo se živil jako vyhazovač v klubech, sleduje i jeho vztah s manželkou Lelou.

Film režíroval Michal Samir, který má za sebou například životopisný seriál Iveta o zpěvačce Ivetě Bartošové.

Karlos Vémola na novinářském promítání svého filmu Karlos.
Vémola se dočkal filmu a dál sní o svém odkazu. MMA by chtěl vidět na olympiádě

Na zajímavé události z Vémolova života se mohou diváci podívat v kinech od 25. ledna, kdy bude mít Karlos oficiální premiéru. Slavnostní předpremiéra za účasti samotného Terminátora byla v neděli 21. ledna v olomouckém CineStaru.