Před půlnocí byly ulice Brna téměř prázdné. U brněnského Velkého Špalíčku však bylo i v tuto dobu živo. V noci ze středy na čtvrtek se lidé ve velkém scházeli, aby se podívali na premiéru nového filmu českého moderátora a baviče Kazmy Kazmitche Onemanshow: The Movie.

Očekávání byla veliká. Fanoušci českého influencera zaplnili téměř oba kinosály, ve kterých snímek promítali. „Na film jsem se velmi těšil. Vůbec nevím, co od toho mám čekat. Kazmu sleduju už hrozně dlouho, některá jeho videa jsem viděl několikrát. Jsem zvědavý, co udělal tentokrát,“ řekl Tomáš Vejmělka, který se na Onemanshow přišel podívat se svou přítelkyní.

Kazma v akci
Kazmova Onemanshow: The Movie disponuje nápady. Jako film ale nefunguje

Obrovský zájem o premiéru některé návštěvníky překvapil. „Tolik lidí jsem nečekala. Trochu mi to vadí, mám radši, když je to v kině takové komornější. Ale je to holt premiéra,“ povídala Valerie Štáglová. Od snímku si slibovala, že influencer přijde s něčím opravdu velkým.

Děj se silně inspiroval filmovou sérii Dannyho parťáci, kterou místy až paroduje. Kazma se v něm snaží podvést jednu z největších sázkových kanceláří v České republice a přijít si tak na velký balík peněz. Nechybí scény, ve kterých postupně dává dohromady různorodý tým kompliců nebo vyjednává s mafiány. Kazma ve filmu místy přímo mluví s kameramanem a ptá se ho například, jestli scénář filmu není moc přehnaný.

Zdroj: Youtube

Snímek je specifický tím, že má určitý přesah do reality. Influencer divákům nabízí vhled do svého osobního života. Navazuje také na své dřívější projekty. Jedním z témat filmu je auto, které Kazma před pár lety zakopal a vyhlásil soutěž o to, kdo z lidí ho první najde.

Na plátně nechyběli také někteří známí herci jako Hynek Čermák nebo Jiří Langmajer. Oba oblečení do nacistických uniforem. Na konci filmu nabídl Kazma divákům účast na další soutěži. Pomocí indicií mají možnost rozluštit šifru a najít sejf, ve kterém je schovaných dvacet milionů korun.

Rozporuplné pocity

A jak se premiéra líbila divákům? Vládly rozporuplné pocity. „Soutěž na konci formou jděte do ulic a běžte hledat peníze, byla předvídatelná, nebylo to nic nového. Děj taky nebyl nijak originální, ale příběh je hezký. Jsem rád, že jsem na něj šel do kina,“ vylíčil Vojtěch Pařil. Dodal ale, že soutěž bude sledovat na sociálních sítích.

Kamil Bartošek alias Kazma zítra vypouští svou „show“ do 280 kin
Vtipná akce, nebo reklamní trik? Kazmův film vstupuje do kin

Jiní si film pochvalovali. „Líbil se mi. Nesl se v duchu Onemanshov. Bylo hezké vidět to na filmovém plátně. Myslím si, že každý, kdo má rád Kazmu a jeho práci, film to ocení,“ řekla Terezie Večeřová.

Kazmův film Onemanshow: The Movie dávají od čtvrtka i další brněnská a jihomoravská kina. Například jen ve Velkém Špalíčku je na čtvrtek naplánovaných rovnou patnáct promítání.