„Co se týká prázdnin, tak chatky máme úplně obsazené. Větší zájem o ně mají rodiny s dětmi. Přece jenom je tam větší pohodlí než ve stanu,“ sdělila manažerka ze Slováckého Dvora v Ostrožské Nové Vsi Andrea Kuchařová.

Tam měli o prvním prodlouženém červencovém víkendu dokonce stop stav.

„Do kempu už jsme v jednu chvíli ani nepouštěli,“ dodala Andrea Kuchařová.

Podobný nával pocítily během červencových svátků i další kempy na Uherskohradišťsku.

„Stanová louka byla obsazená a z chatek zůstala volná jen jedna, kam nepřijeli návštěvníci na rezervaci. Některé zájemce o chatky musíme i odmítat,“ prozradila správkyně kempu na Smraďavce Patricie Vaculovičová.

Stejná situace vládne také v kempu Nivnická riviéra, kde mají kapacitu chatek na letní termíny obsazenou už od května.

„Přes svátky jsme měli úplně plno. Hodně ale záleží na počasí,“ řekla za nivnický kemp Věra Bartošová.

S tím souhlasí majitel Eurocampingu Bojkovice Josef Pražan „Na chatky máme rezervace, ty se plní poměrně dobře. U stanů a karavanů je to o počasí, které docela přeje. Přes červencové svátky je obsazeno už víc let,“ zhodnotil Josef Pražan.

O tom, že se kempování vrací do módy svědčí čísla.

Loni se v českých kempech ubytovalo rekordních 1,36 milionu lidí.

„V letošním roce lze v kempech čekat podobně nabitou nebo ještě nabitější sezónu, ačkoli květnové počasí jejich provozovatelům zdaleka nepřálo tolik jako loni,“ uvedl ekonom Lukáš Kovanda, podle kterého návratu kempování do módy pomáhá období prosperity, ale také zkvalitnění služeb kempů v tuzemsku.

„Kempování je pro mě dobrodružství, člověk vždy svádí boj s nějakými živly, deštěm, sluncem nebo sousedy,“ prozradila Blatničanka Andrea Němečková, která kempovat vyráží každoročně.

„Jezdíme do stejného kempu už sedm let. Pokaždé tady najdeme ale něco nového. Letos například rozšířili naši oblíbenou restauraci o vyžití pro děti,“ dodala kempařka Andrea Němečková.