„Jen za první měsíc od spuštění kluziště jej navštívilo asi 44 tisíc lidí, což znamená jednáctiprocentní nárůst oproti roku 2017. Velký zájem je také ze strany škol, za prosinec si přišlo zabruslit celkem 230 školních skupin,“ uvedl v tiskové zprávě radní Vít Šimral (Piráti), který má na starosti i oblast sportu.

Nové vedení metropole se rozhodlo kvůli zvýšenému zájmu provoz kluziště na Letenské pláni oproti minulé sezoně prodloužit. „Díky moderní technologii je totiž možné udržovat kluziště až do teploty 15 °C nad nulou. Na kluzišti je k dispozici mimo jiné půjčovna bruslí a jejich broušení, kryté zázemí s vytápěným stanem a gastrokoutek. Součástí programu jsou také tematické akce pro veřejnost - nejbližší Pražany čeká již 14. února na svátek zamilovaných,“ popisuje pražský magistrát.

Pirátský radní Šmiral podpořil rovněž skipark na Vypichu, jenže běžkařská trasa v Praze 6 se teprve připravuje. Záleží na počasí, organizátoři čekají na ještě větší mrazy. „Osobně mě těší, že Pražané hojně využívají možnosti ke sportování,“ dodal Šimral. Skipark Praha v minulém roce navštívilo zhruba 30 tisíc lidí a 44 škol. Běžkovat se tam přitom začalo až v polovině února.