Hnutí ANO 2011 získalo od voličů v krajském městě 22,61 procent hlasů, což znamená rovnou desítku křesel v zastupitelstvu. Lídr a dosavadní náměstek primátora Radek Popelka byl s 3 598 hlasy nejčastěji voleným kandidátem.

Jen o tři zastupitele méně bude mít Fórum Jihlava, které s osmnácti procenty hlasů obsadilo druhé místo. Jeho jednička Karolína Koubová tak zůstává ve hře o vedení Jihlavy. Stala by se historicky první primátorkou.

S 15,17 procenty hlasů skončila třetí ODS, voliči nejvíce křížkovali bývalého primátora Jaroslava Vymazala. Lídr Petr Laštovička byl až jako čtvrtý zvolený, nicméně v zastupitelstvu zasedne.Z dalších kandidujících stran nebude mít žádná více než čtyři zastupitele. To se podařilo koalici Žijeme Jihlavou. Z ní bude v zastupitelstvu lídr Vít Zeman z TOP 09, Eva Nováková za Piráty a Zelení Silvie Čermáková s Josefem Sklenářem. Tři zastupitele budou mít komunisté a také strana KDU-ČSL, jejíž lídr byl další náměstek primátora Jaroslav Kalina.

Jen dva sociální demokraté budou v novém zastupitelstvu, jejich lídr a současný náměstek Vratislav Výborný přitom nebyl voliči vybrán vůbec. Ze sedmého místa kandidátky postoupil Martin Hyský a z páté pozice dosavadní primátor Rudolf Chloupek, který již dříve avizoval, že svůj post obhajovat nebude, ale v zastupitelstvu by chtěl zůstat. Dvě křesla má strana SPD, vedle jedničky Petra Paula uspěl i Tomáš Havlík.Do zastupitelstva se vůbec nedostala koalice Svobodní a Realisté Společně pro Jihlavu, která nabízela zejména MHD zdarma pro všechny. Do jisté míry dle očekávání skončilo na posledním místě ve volbách Moravské zemské hnutí a lídrem Zdeňkem Kučírkem. To bylo mimo jiné limitováno nekompletní kandidátkou.

Zatímco na Jihlavsku byla volební účast 47,84 procent, v Jihlavě to bylo pouhých 37,48 procent. I to je však podstatně více než 35,16 procent před čtyřmi lety.